Logistika a skladovanie

Kuehne+Nagel vstupuje do partnerstva s Adidasom

Kuehne+Nagel vstupuje do partnerstva s Adidasom. Kuehne+Nagel a Adidas uzavreli dlhodobé strategické partnerstvo pre vysoko automatizované, viackanálové centrum plnenia s rozlohou 130 000 m2 v Mantove v Taliansku. Má to byť najväčšie CO2 neutrálne plniace centrum v globálnej histórii Kuehne+Nagel.

Do prevádzky ho uvedú v roku 2024. Vytvorí približne 700 nových pracovných miest pre zásobovanie predajní Adidas. Ďalej maloobchodných predajní, veľkoobchodníkov, zákazníkov a elektronického obchodu v 19 krajinách v celej južnej a východnej Európe.

Vďaka kombinácii špičkových technológií, skúseného manažérskeho tímu a dobre vyškolených skladníkov sa centrum nastaví na spracovanie 18 000 balíkov za hodinu. Jeho operačný model poskytuje výnimočnú flexibilitu potrebnú na zvládnutie značne kolísajúcich objemov Adidas z rôznych kanálov B2B, B2C a Click&Collect spolu s pravidelnými vrcholmi sezónneho dopytu.

Kuehne+Nagel vstupuje do partnerstva s Adidasom

„Kombinácia projektu, úrovne služieb, udržateľnosti a jeho výnimočného rozsahu urobili z výstavby nášho centra jednu z najnáročnejších úloh, ktorú sme riešili. Hlavnú časť projektu sme totiž realizovali počas rôznych blockoutov. Čiže to potvrdilo výhody digitálnej spolupráce a možnosti práce na diaľku,“ uviedol Gianfranco Sgro. Gianfranco Sgro je člen predstavenstva Kuehne+Nagel International AG, zodpovedný za kontraktnú logistiku.

Celé centrum plnenia energeticky vybavia obnoviteľnými zdrojmi energie. Rovnako Kuehne+Nagel sa zameria na používanie najudržateľnejších obalových materiálov a procesov. S cieľom znížiť celkovú spotrebu zdrojov a emisie CO2 a zároveň zabezpečiť vysoký prevádzkový výkon.

Zdroj
transport.sk
Editor
AS, Foto: Freightweek

Prečítajte si aj

Back to top button