Logistika a skladovanie

GEFCO podporuje automobilky urgentnými dodávkami z Číny

Líder v oblasti logistiky pre automobilový priemysel, spoločnosť GEFCO, prepravila v uplynulých dvoch mesiacoch celkovo 750 ton kľúčových dielov pre automobilový priemysel do Francúzska.

Zásielky obsahovali turbo kompresory, piesty, riadiace panely, dvere a rôzne druhy výliskov pre sektor automotive. Všetky komponenty boli prepravené ôsmimi charterovými letmi v urgentnom režime tak, aby nedošlo k prerušeniu výroby.

Preprava bola realizovaná v režime door-to-door, GEFCO zabezpečilo konsolidáciu tovaru cestnou dopravou od niekoľkých dodávateľov z rôznych lokácií v Číne a diely, na ktorých dodanie bol najväčší tlak, boli naložené v Šanghaji a vyslané charterovými letmi na letisko Vatry a Charles de Gaulle vo Francúzsku.

GEFCO zabezpečovalo aj prepravu 6 miliónov rúšok, 20 tisíc respirátorov a ďalších 64 ton ochranných zdravotníckych pomôcok pre slovenský a český trh.

Dočasné sklady na letisku

S náhlym ukončením činnosti automobilových závodov v celej Európe našla GEFCO riešenie pre dočasné uskladnenie dielov v letiskových skladoch, aby boli pripravené pre klientov vo chvíli, keď dôjde k obnoveniu výroby. S cieľom pomôcť výrobcom pri opätovnom spustení výroby, dodala spoločnosť GEFCO aj viac ako dva milióny tvárových masiek, aby zabezpečila zdravie pracovníkov a zákazníkov pri opätovnom otvorení výrobných liniek.

Okrem prepravy GEFCO zabezpečilo taktiež kompletnú dokumentáciu aj colné náležitosti, rovnako ako paletizáciu zásielok v Európe pre následnú rýchlu a efektívnu distribúciu do miest určenia.

Paul-Henri Freret, Executive Vice President divízie Air & Sea spoločnosti GEFCO uviedol: Bezpečnosť a zdravie našich zamestnancov sú pre nás aj naďalej prvoradé a ja som hrdý na to, ako tímy GEFCO zvládajú spolupracovať a zabezpečiť charterové lety pre taký veľký objem tovaru, hoci veľká časť zamestnancov aktuálne pracuje na diaľku z domova.

Schopnosť našich tímov v Číne i vo Francúzsku spolupracovať naprieč celým dodávateľským reťazcom a zabezpečiť leteckú dopravu, rovnako ako cestnú distribúciu a skladovanie pre podporu zákazníkov formou urgentných zásielok je praktickým príkladom nášho prístupu v duchu motta spoločnosti GEFCO, Partners Unlimited.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
GEFCO

Prečítajte si aj

Back to top button