Logistika a skladovanie

Efektívne vychystávanie v stredných regálových výškach

S modulárnym vertikálnym vychystávacím vysokozdvižným vozíkom Linde V modular B uvádza spoločnosť Linde Material Handling (MH) na trh nový vysokovýkonný a robustný vozík. Nový vertikálny vychystávací vysokozdvižný vozík má výšku dosahu až 7,83 m.

Vozík „s obsluhou hore“ rozširuje sortiment špeciálneho radu vozíkov pre sklady so širokými a úzkymi uličkami, čím ponúka operátorom distribučných centier a výrobným spoločnostiam ešte väčší výber riešení na mieru.

Mnoho prevádzkovateľov skladov rieši potrebu ďalšieho skladovacieho priestoru pridaním a rozšírením regálov smerom nahor o jednu úroveň alebo o dve úrovne. V dôsledku toho paralelne rastú nároky na vozíky používané na vychystávanie: výška vychystávania môže presiahnuť sedem metrov, čo znamená, že vozidlá musia mať stabilný podvozok a musia poskytovať ergonomické a bezpečné pracovné prostredie, aby sa obsluha mohla plne sústrediť na proces vychystávania.

„Vychystávanie je kľúčovou činnosťou v sklade, a preto je v centre pozornosti,“ Matthias Holzwarth, produktový manažér VNA vozíkov, to vyjadruje v skratke. S novým modulárnym vysokozdvižným vozíkom Linde V modular B ponúka spoločnosť Linde Material Handling zákazníkom výkonné a zároveň nákladovo efektívne riešenie presne pre tieto požiadavky.

S nosnosťou 1 000 kilogramov a výškou dosahu až 7,83 metra spĺňajú vozíky potreby zákazníkov, napríklad v online maloobchode, logistike malých dielov v distribučných centrách a továrenských supermarketoch. Vozíky sú konštrukčne založené na väčšej modulárnej sérii V, pričom písmeno „B“ v názve modelu predstavuje „Best Value“, čo znamená, že vozidlo je vybavené výlučne funkciami potrebnými pre túto výšku vychystávania.

Presvedčivý výkon, ergonómia a bezpečnosť

Maximálna rýchlosť jazdy 11 km/h znamená rýchly pohyb. Pohodlie poskytuje priestranná kabína, ktorá je oddelená od podvozka a tým sa tlmia otrasy. Mäkká podložka absorbuje vibrácie, keď je stožiar počas jazdy zdvihnutý, a operátori pri vychystávaní objednávky nájdu bezpečnú oporu na pevnom povrchu podlahy na okraji kabíny.

Nízke zábradlie kabíny vodiča umožňuje jednoduché a spoľahlivé vyberanie tovaru z regálu a voliteľná funkcia vyklápania smerom von umožňuje pohyb o niekoľko centimetrov navyše, ktoré sú často potrebné pre lepší prístup do regálu. Konštrukcia stožiara poskytuje vynikajúcu viditeľnosť na okolie a elektrické riadenie umožňuje ľahké a presné manévrovanie.

Vďaka modulárnej koncepcii vozidla je možné vertikálne vysokozdvižné vychystávacie vozíky individuálne prispôsobiť špecifickým požiadavkám zákazníka. V závislosti od požiadaviek je k dispozícii napríklad 24-voltový a 48-voltový motor.

Linde V modular B je tiež vybavený rôznymi bezpečnostnými prvkami. Napríklad vozidlo sa môže pohybovať len vtedy, keď sa vodič oboma rukami dotkne senzorov na riadiacej jednotke a zároveň stojí na spínači v priestore pre nohy. Elektricky monitorované bočné zábrany musia byť zatvorené vo výške 1,2 metra a viac.

Aby sa predišlo kolíziám so stropmi a stenami, môže servisný technik individuálne nastaviť rýchlosť jazdy a výšku zdvihu podľa konkrétnych podmienok prevádzky. Pre aplikácie v úzkych uličkách sú k dispozícii skenery v smere jazdy a nákladu, ktoré detegujú ľudí a prekážky v okolí. Systém ochrany osôb tiež v prípade núdze aktívne zasahuje do jazdného režimu vozidla, čím sa predchádza kolíziám.

V spolupráci
transport.sk
Back to top button