Logistika a skladovanie

DACHSER získal 100 % podiel v Maďarsku

DACHSER získal 100 % podiel v Maďarsku. Kontrolu nad juhovýchodným regiónom preberá Slovák Roman Stoličný.

Dňa 20. decembra 2022 spoločnosť DACHSER získala zvyšných 50 percent akcií vo svojich maďarských spoločných podnikoch a stáva sa tak 100-percentným vlastníkom „Liegl & DACHSER Szállitmányozasi és Logisztikai Kft. (preprava a skladovanie priemyselného tovaru a potravinárskych výrobkov) a „Liegl & DACHSER ASL Hungary Kft.“ (letecká a námorná preprava). Predchádzajúci spolumajiteľ Engelbert Liegl odovzdal v rámci akvizície svoju zodpovednosť ako regionálny riaditeľ pre juhovýchodnú Európu (Road Logistics) Romanovi Stoličnému. Engelbert Liegl však bude ako akcionár aj naďalej pomáhať formovať rozvoj spoločných podnikov DACHSER Slovakia a DACHSER Romania.

Roman Stoličný

Spoločný podnik Liegl & DACHSER, založený v roku 1999, sa spočiatku zameriaval na prepravu a skladovanie spotrebného a priemyselného tovaru. V roku 2006 pribudla do portfólia organizácia leteckej a námornej prepravy a od roku 2008 pôsobí Liegl & DACHSER aj v oblasti potravinovej logistiky. DACHSER pôsobí v Maďarsku so svojimi obchodnými divíziami European Logistics, Food Logistics a Air & Sea Logistics. Spoločnosť zamestnáva 394 ľudí na siedmich miestach a jej príjmy dosiahli v roku 2021 približne 120 miliónov EUR.

DACHSER získal 100 % podiel v Maďarsku

DACHSER Hungary je teraz pilierom európskej zbernej siete

„Engelbert Liegl a jeho tím preukázali veľkú mieru podnikateľského nasadenia a vášne pre logistiku, vďaka čomu sa naša spoločnosť v Maďarsku vypracovala na jedného z miestnych lídrov na trhu v oblasti prepravy a skladovania priemyselného tovaru a potravinárskych výrobkov. Výsledkom toho je bezproblémové spojenie s medzikontinentálnymi trhmi prostredníctvom umiestnenia na letisku v Budapešti,“ zhodnotil Alexander Tonn, COO Road Logistics v spoločnosti DACHSER, ktorý zároveň dodáva: „Ako centrálny a dynamicky rastúci prepravný uzol v srdci Európy je DACHSER Hungary teraz pilierom našej európskej siete zberných služieb.“

Slovák na čele celého regiónu

Pozíciu regionálneho riaditeľa pre juhovýchodnú Európu prevzal Roman Stoličný, ktorý bol v minulosti zodpovedný za prevádzkový rozvoj skupiny krajín – Maďarsko, Slovensko a Rumunsko v spoločnosti DACHSER. „Mať pod kontrolou všetky naše pobočky v juhovýchodnej Európe je pre mňa veľká výzva, no zároveň mojou výhodou je, že nevstupujem do neznámeho prostredia. Veľmi si vážim dôveru, ktorá mi bola prejavená. S veľkým rešpektom budem robiť všetko preto, aby sme naďalej ako región napredovali. Tento región má veľký potenciál. Preto pevne verím, že ako tím spoločne využijeme všetky ponúkané možnosti a premeníme ich na úspech. Pridanou hodnotou našej spoločnosti nie sú len unikátne riešenia, ktoré ponúkame zákazníkom po celom svete. Kľúčovým je pre nás aj vysoký štandard kvality služieb či individuálne riešenia šité na mieru našich zákazníkov, v čom i naďalej chceme pokračovať naprieč celým regiónom,“ zhodnotil Roman Stoličný.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button