Logistika a skladovanie

CTP sa chystá v Poľsku postaviť sieť logistických parkov

CTP, jeden z piatich popredných priemyselných developerov v Európe s portfóliom 6,3 milióna m², rozširuje svoju sieť CTParkov v Poľsku, aby uspokojil vysoký dopyt po logistických nehnuteľnostiach v regióne.

„Poľsko nie je iba najväčšia ekonomika v strednej a východnej Európe, jeho strategické umiestnenie a blízkosť k Nemecku z neho robí lákavé logistické miesto,“ vysvetľuje Remon Vos, CEO spoločnosti CTP. „Začíname s výstavbou vo Varšave a Katoviciach, ale skúmame aj ďalšie miesta v Poľsku, kde by sme pre našich 700 klientov postavili trvalo udržateľné vysoko technologické parky. Dopyt po logistických a priemyselných nehnuteľnostiach, akého sme svedkami vo Varšave a iných veľkých poľských mestách, je obrovský.“

CTPark Opole

Pre účel tejto investície, spoločnosť CTP vstúpila do partnerstva s poľským developerom pre logistiku MDC², ktorý má zastúpenie vo Varšave a Katoviciach. Hadley Dean, zakladateľ MDC², sa vyjadril: „Poľsko je druhým najrýchlejšie rastúcim logistickým trhom v Európe a sme nesmierne radi, že budeme zmysluplnou súčasťou rastu CTP.” MDC² je tím senior expertov na nehnuteľnosti, ktorí za posledných 15 rokov postavili vyše 3 milióny m² logistických parkov. Spoločnsoť CTP je aktívna v siedmych krajinách strednej a východnej Európy, konkrétne v Českej republike, na Slovensku, v Rumunsku, Srbsku, Maďarsku, Bulharsku a Poľsku. V portfóliu má 6,3 miliónov m² a vo výstavbe je ďalších 700 tisíc m², pričom do roku 2023 plánuje dosiahnuť celkovú plochu na prenájom vyše 10 miliónov m².

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa
Back to top button