Logistika a skladovanie

V Banskej Bystrici vzniknú nové priemyselné priestory

V Banskej Bystrici vzniknú nové priemyselné priestory. Spoločnosť CTP rozširuje svoje pôsobenie na strednom Slovensku a ponúka moderné a energeticky úsporné priestory v Banskej Bystrici. Priestory sú vhodné pre firmy pôsobiace vo výrobe, logistike či distribúcii a budú k dispozícii ešte tento rok. CTP má dlhoročné skúsenosti s výstavbou a správou priemyselných nehnuteľností a využíva materiály a technológie na zlepšenie efektivity prevádzky pre nájomcov.

Firmám ponúkne developer CTP úspornejšie riešenia pre ich výrobné či distribučné aktivity. Spoločnosť CTP, najväčší vlastník, prenajímateľ a správca priemyselných a logistických nehnuteľností v Európe, rozširuje svoje pôsobenie na strednom Slovensku. V Banskej Bystrici ponúka moderné, energeticky úsporné priestory kategórie A. V ponuke sú flexibilné riešenia od priestorov s rozlohou už od 2 000 m² až po samostatne stojacu halu šitú na mieru.

CTP prichádza do Banskej Bystrice s cieľom poskytnúť energeticky efektívne, moderné priestory, ktoré v porovnaní so staršími industriálnymi zónami ponúknu výraznú úsporu prevádzkových nákladov. CTPark Banská Bystrica tiež prináša výhodu v podobe atraktívneho pracovného prostredia v areáli s upravenou zeleňou. Vďaka internej správe parku, ktorú CTP zabezpečuje, je park vhodný najmä pre firmy, ktoré hľadajú efektívne riešenie, vďaka ktorému sa budú môcť plnohodnotne sústrediť na svoju hlavnú činnosť.

„Budúci nájomcovia majú možnosť konzultovať vopred všetky svoje požiadavky, ktoré vyplývajú z charakteru ich podnikania. Technické nároky vieme zapracovať vopred a pripraviť tak priestory, ktoré budú zohľadňovať všetky ich potreby,“ hovorí Margaréta Petrikovičová, Business Developer CTP. Priestory sú vhodné pre firmy pôsobiace vo výrobe, logistike či distribúcii.

V Banskej Bystrici v časti Šalková vzniknú nové priemyselné priestory

V priemyselnom parku bude možné pre záujemcov pripraviť výstavbu na kľúč. Celkovo je k využitiu 17 500 m². Pozemky, na ktorých CTP začne s výstavbou, sa nachádzajú v mestskej časti Šalková, v lokalite s výhodnou pozíciou z hľadiska napojenia na rýchlostnú cestu R1. Región tiež ponúka výbornú dostupnosť kvalifikovanej pracovnej sily.

CTP má dlhoročné skúsenosti s výstavbou, prenájmom a správou priemyselných nehnuteľností na Slovensku aj v zahraničí. V regióne stredného a severného Slovenska CTP vlastní a prevádzkuje svoje parky tiež v Gbeľanoch a Dolnom Hričove pri Žiline, Námestove a Krásne nad Kysucou. Výhodou pre budúcich nájomcov je správa nehnuteľností, ktorú CTP zabezpečuje vďaka vlastnej sieti interných zamestnancov. CTP využíva na výstavbu priemyselných hál materiály a technológie, ktoré spomínanú efektivitu následne prenášajú do každodenného fungovania nájomcov. Všetky nehnuteľnosti CTP sú držiteľom certifikácie udržateľnosti BREEAM minimálne na úrovni „Very Good”. Pri nových budovách CTP cieli minimálne na úroveň „Excellent”.

Margaréta Petrikovičová, Business Developer CTP

Banky poskytli CTP miliónový úver

Skupina bánk pod aranžérskym vedením Tatra banky poskytla skupine CTP miliónový úver. CTP je najväčším na burze kótovaným vlastníkom, developerom a správcom logistických a priemyselných nehnuteľností v Európe. Skupina bánk pod aranžérskym vedením Tatra banky poskytla skupine CTP syndikovaný úver vo výške 278 miliónov eur. Účelom je refinancovanie nákladov na výstavbu logistických a priemyselných budov po celom Slovensku.

Tatra banka sa na tejto transakcii, ktorá je jednou z najväčších realitných transakcií na slovenskom trhu, podieľala v spolupráci s rakúskou Raiffeisenlandesbank Niederösterreich-Wien AG a Raiffeisenlandesbank Oberösterreich AG. Právne poradenstvo pri transakcii zabezpečovali advokátske kancelárie Dentons a White & Case. Refinancovanie výstavby viac ako 35 logistických a priemyselných budov umožňuje spoločnosti CTP uvoľniť kapitál a reinvestovať ho do nových projektov.

CTPark Bratislava ponúka viac ako 130 000 m² skladových a výrobných priestorov triedy A

Zdroj
CTP
Editor
Peter Magerčiak

Prečítajte si aj

Back to top button