Logistika a skladovanie

Logistiku pre nové dodávky Maxus bude v Španielsku spravovať BERGÉ GEFCO

Maxus, dcérska spoločnosť čínskej firmy SAIC Motor a siedmy najväčší výrobca vozidiel na svete, zveruje lokálnemu španielskemu distribútorovi Automax a spoločnosti BERGÉ GEFCO riadenie prepravy a logistiky v Španielsku pre nový rad komerčných vozidiel, ktoré budú v predaji od júna.

Automobilka Maxus zvolila multimodálne logistické stredisko BERGÉ GEFCO v tarragonskom prístave ako vstupný bod na dovoz vozidiel z východnej Ázie a ako distribučné centrum pre Španielsko a Portugalsko. V máji dorazila do Tarragony loď Crystal Ray prevádzkovaná spoločnosťou BERGÉ s nákladom 2 189 vozidiel.

Boli medzi nimi prvé kusy 100 % elektrických vozidiel Maxus eDELIVER 3 a eDELIVER 9 s certifikáciou ZERO a naftové modely Maxus DELIVER 9. Logistické stredisko BERGÉ GEFCO ponúka rozsiahlu infraštruktúru na priestore 1 milión m2, so skladovacou kapacitou 40 000 jednotiek, 7 000 m2 dielenských prevádzok a ďalšími službami s pridanou hodnotou.

Obsahuje aj nabíjacie stanice vybavené najnovšou udržateľnou technológiou pre nízku uhlíkovú logistiku, 17 000 parkovacích miest s ochranou proti krupobitiu a najmodernejšiu umývačku vozidiel.Vysokú kapacitu centra dopĺňa flexibilita, produktivita a početnosť hlbokomorských zastávok, ktoré efektívne prevádzkuje správa tarragonského prístavu.

Uvedené zázemie vytvára podporu pre strategický náskok spoločnosti BERGÉ GEFCO vo sfére dopravy, skladovania a inovatívnej logistiky hotových vozidiel na Pyrenejskom polostrove a pomáha naplniť i najnáročnejšie potreby nadnárodných výrobcov automobilov.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button