Logistika a skladovanie

GEFCO testuje elektrické trucky Volvo

GEFCO testuje elektrické trucky Volvo. GEFCO vo Francúzsku testuje nákladné vozidlá na elektrický pohon. Denne najazdia okolo 150 kilometrov pri distribúcii zásielok.

Logistický operátor GEFCO začala v polovici júna, v spolupráci s dlhoročným partnerom Thomas Bertou Transports, testovanie kamiónov na elektrický pohon. Vozidlá značky Volvo FL Electric, vybrané spoločnosťou GEFCO, najazdia denne cca 150 kilometrov pri distribúcii zásielok zákazníkom v metropolitnej oblasti normandského mesta Rouen. Cieľom testu je preskúmať životaschopnosť riešenia distribúcie pomocou plne elektrického nákladného vozidla v zmiešanej mestskej a prímestskej prevádzke. Batérie vozidla sa každý večer nabíjajú v pobočke GEFCO v Rouene.

Vyhodnotenie na základe telematických dát zhromaždených počas testovania bude vykonané po ukončení testov v priebehu letných mesiacov. Už viac ako dva roky testuje GEFCO vozidlá s alternatívnymi pohonmi s cieľom ponúknuť klientom nízkoemisné riešenia pre ich dodávateľské reťazce a urobiť tak logistiku udržateľnejšou. Testovalo skvapalnený zemný plyn a stlačený zemný plyn a nedávno testovalo aj bionaftu v severnom Francúzsku.

GEFCO testuje elektrické trucky Volvo

Pre metropolitnú oblasť okolo francúzskeho Lille už dnes využíva GEFCO dodávky na bioplyn. V Českej republike a na Slovensku GEFCO testovalo už v roku 2021 kamióny na LNG pohon, testy potvrdili okrem ekologického prínosu aj prevádzkové schopnosti. Vozidlá boli skúšané na troch pravidelných medzinárodných trasách, celkovo LNG kamión prešiel počas troch týždňov 8460 kilometrov.

Spotreba bola v priemere o 15% menšia, než súčasná spotreba dieselových kamiónov, čo znamená menej produkovaných emisií a nižšie náklady. Tieto iniciatívy sú súčasťou kontinuálneho úsilia GEFCO o zlepšenie environmentálneho prístupu a sú v súlade s ambicióznou ESG stratégiou, založenou na udržateľných riešeniach dodávateľského reťazca.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button