Logistika a skladovanie

20 rokov GLS na Slovensku

20 rokov GLS na Slovensku. GLS General Logistics Systems Slovakia, s.r.o. je dcérskou spoločnosťou General Logistics Systems BV (so sídlom v Amsterdame). GLS zabezpečuje spoľahlivé kuriérske služby vysokej kvality a so svojím portfóliom služieb ponúka vysoký komfort doručovania balíkov pre tisíce zákazníkov denne po celom Slovensku a Európe. V apríli pred 20. rokmi uzrela svetlo sveta spoločnosť GLS Slovakia.

Cieľom GLS Slovakia je byť „Slovenským lídrom v oblasti kvality“. V tejto súvislosti je kladený veľký dôraz na udržateľnosť kvality prostredníctvom siete pobočiek GLS po Slovensku v rámci programu Climate Protect – ochrana životného prostredia. GLS Slovakia pozostáva z 1 centrálneho a 1 regionálneho HUB-u v Bratislave a z 27 diep. Viac ako 800 pracovníkov zabezpečuje denne plynulé a rýchle doručenie balíkov.
Výdajné miesta tvorí viac ako 534 GLS Balíkomatov, 703 Alzbaboxov a viac ako 400 GLS Parcel Shopov zásobuje a balíky doručuje viac ako 690 dodávkových vozidiel.

Presne 2.4. 2004, teda pred 20. rokmi uzrela svetlo sveta spoločnosť GLS Slovakia. GLS Slovakia sa vypracovala na spoľahlivého poskytovateľa balíkových služieb v krajine. Extrémne nízka miera poškodenia, rozumný pomer výkon/cena a silná orientácia na zákazníka sú jej charakteristickými vlastnosťami. Okrem prepravy balíkov na Slovensku a do zahraničia ponúka GLS Slovakia aj expresné doručovanie na Slovensku, do Maďarska, ale aj do celej Európy. Produkty je možné kombinovať s vybranými službami podľa potrieb odosielateľov a príjemcov. Spoločnosť GLS Slovakia je významným hráčom na slovenskom trhu v oblasti logistiky.

Silná národná sieť na doručovanie

Blízkosť klientov na celom území Slovenska je pre GLS kľúčovou stratégiou. Štruktúrovaná sieť umožňuje rýchle a bezproblémové doručenie balíka po celom Slovensku, a to v štandardnej dobe doručenia menej než 24 hodín. Centrála sa nachádza v Budči a slúži aj ako medzinárodná brána. Všetky logistické procesy sú zosúladené s GLS normami, stanovujúcimi vysokú kvalitu s najmodernejšími technológiami. Budča je logistický bod prepojenia a nachádza sa blízko geografického srdca krajiny. Okrem vnútroštátnych dopravných liniek spájajú Slovensko s dôležitými distribučnými centrami susedných krajín aj s centrálou v nemeckom Neuensteine denné medzinárodné linky.

Preprava balíkov s GLS Slovakia

GLS Slovakia ponúka rýchle a spoľahlivé doručovanie balíkov. Balík je na Slovensku bežne doručený nasledujúci pracovný deň. Centrála v Budči a strategicky umiestnené depá po celej krajine zabezpečujú vysokú dostupnosť. Okrem toho je spoločnosť integrovaná do hustej celoeurópskej siete GLS. Doprava medzinárodných balíkov prostredníctvom GLS Slovakia do susedných krajín trvá od 24 do 48 hodín. Balík zo Slovenska spravidla dorazí do európskych krajín pri najdlhšej vzdialenosti do 48 až 96 hodín.

GLS Balíkomat slúži k rýchlemu a komfortnému vyzdvihnutiu doručovaného balíka alebo jeho odovzdanie k preprave GLS. Je pohodlným a časovo efektívnym riešením a k dispozícii nonstop. Pre online odoslanie balíka sa stačí registrovať na stránke www.glskurier.sk/poslatbalik/, ktorá poskytne všetky detailné informácie pri objednávke GLS služieb.

GLS v Európe

Od založenia v roku 1999 až po súčasnosť sa GLS vypracovala na jedného z najväčších poskytovateľov zásielkových služieb v Európe, a to vďaka vynikajúcej znalosti miestneho trhu.

Z histórie GLS

V roku 1989 malo 25 skúsených dopravcov odvážny nápad – postaviť národného poskytovateľa balíkových služieb v novom centre Nemecka. Zrodil sa nemecký balík, ktorý sa stal neskorším základom príbehu skupiny GLS.V roku 1989 v nemeckom Neuensteine bol založený nemecký balík, o tri roky na to, v roku1992 bol založený európsky frančízový systém General Parcel.
V roku 1999 Royal Mail Group kupuje nemecké balíkové a všeobecné logistické systémy (GLS).
V rokoch 1999 – 2002 uviedli na trh spoločnú značku GLS a vzniká sieť GLS posilnená akvizíciami a založením spoločností v mnohých krajinách.
V rokoch 2003 – 2007 zaviedli jednotný systém riadenia kvality, ďalej rozširujú siete a zakladajú IT služby GLS.
Rok 2004 bol aj rokom založenia GLS Slovakia a začiatkom pôsobenia GLS na Slovensku.
V rokoch 2008 – 2015 spúšťajú aktivity Think Green, neustále rozširujú siete a zavádzajú vyhradené služby 2C segmente.
V rokoch 2016 – 2017 vzniká logistický park Budča – GLS Slovakia.
V rokoch 2016 – 2020 sa zameriavajú na geografické rozšírenie v Severnej Amerike, investujú do sieťovej infraštruktúry.
V roku 2021 predstavuje GLS inovovanú podobu svojej značky. Vynovená značka stelesňuje ambície spoločnosti prostredníctvom svojho zaujímavého a dynamického vzhľadu.

20 rokov GLS na Slovensku

GLS, líder na trhu s prepravnými službami odhaľuje novú podobu svojej značky. Vynovená značka stavia na úspechu GLS v rýchlo meniacom sa svete prepravných služieb a podporuje ambície spoločnosti rásť ďalej.

GLS Slovakia v tomto roku rozšírila interné priestory budovy centrály a takisto technológiu triedenia balíkov vo svojom areáli v Budči.

GLS berie doručenie každého balíka veľmi osobne a s emóciou a rovnako prináša bezchybné riešenia. Vynovená podoba značky odráža záväzok spoločnosti v jej sviežom, dynamickom a digitálne priateľskom vzhľade.

Zdroj
GLS Slovakia
Editor
Peter Magerčiak
Back to top button