Železničná doprava

RegioJet posilňuje kapacitu vlakov, počet cestujúcich opäť rastie

Počet cestujúcich vlakom na trase S70 medzi Bratislavou a Komárnom postupne opäť rastie. Informuje o tom dopravca RegioJet, ktorý napriek platným obmedzeniam pre pandémiu nového koronavírusu eviduje stále viac cestujúcich.

„Vlaky sa začínajú napĺňať najmä v ranných hodinách v smere do Bratislavy a v popoludňajších hodinách späť na Žitný ostrov,“ uviedol hovorca spoločnosti RegioJet Aleš Ondrůj s tým, že sa rozhodli zvýšiť kapacity svojich vlakov počas špičiek až o 800 miest denne.

Na najvyťaženejšie spoje vypraví dopravca opäť aj veľkokapacitnú súpravu, zloženú z poschodových vozňov. Celkom RegioJet posilnil od pondelka kapacitu denne na ôsmich spojoch. Na množstve spojov začnú premávať dve spojené jednotky oproti doterajšej jednej.

⚠️ DÔLEŽITÝ OZNAM PRE CESTUJÚCICH😷Vážení cestujúci, pre zaistenie maximálnej bezpečnosti našich zamestnancov a…

Uverejnil používateľ RegioJet SK Pondelok 16. marca 2020

„Na spojoch Os 4306 (Komárno 4.29 h – Dunajská Streda 5.39 h – Bratislava hlavná stanica 6.41 h) a Os 4335 (Bratislava hlavná stanica 16.05 h – Dunajská Streda 17.07 h – Komárno 18.12 h) premáva od pondelka opäť poschodová súprava s kapacitou až 400 miest na sedenie,“ spresnil Ondrůj.

Ďalšie obmedzenia je RegioJet pripravený uvoľňovať v spolupráci s ministerstvom dopravy podľa toho, ako sa bude meniť situácia okolo pandémie a v nadväznosti na rastúci dopyt po cestovaní.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button