Motorizmus

Pre nedostatok čipov prerušila Škoda Auto výrobu batérií

Nemeckému Volkswagenu pribúdajú problémy spôsobené nedostatkom čipov. Tie sa najnovšie týkajú aj českej automobilky Škoda Auto, pričom podľa tamojších odborárov musela firma v posledných dňoch pristúpiť k odstávkam výroby na niektorých linkách.

Ako uviedli odborári zo Škody Auto, pre nedostatok čipov došlo k odstávke v produkcii batérií. Tie automobilka vyrába v závode v Mladej Boleslavi pre elektrický model Enyaq a svoje hybridné vozidlá. Absencia polovodičov spomalila aj produkciu prevodoviek, ktoré zamestnanci Škody montujú vo Vrchlabí. Vedenie automobilky na otázku E15 uviedlo, že problém s nedostatkom čipov nemá rýchle riešenie. Ako povedala hovorkyňa Škody Auto Kamila Biddle, v posledných mesiacoch intenzívne pracujú na minimalizácii účinkov celosvetového nedostatku polovodičov na výrobu. „Napriek tomu predpokladáme, že dostupnosť čipov bude aj v budúcich mesiacoch obmedzená,“ dodala.
Pripomenula, že situáciu zhoršili aj februárové snehové búrky v Texase, keď tamojší veľkí výrobcovia čipov museli odstaviť výrobu. „Z tohto dôvodu sa preto nedá vylúčiť ďalšie prispôsobovanie výroby,“ dodala.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button