Motorizmus

Plány elektrickej dodávky Ford Transit

Plány elektrickej dodávky Ford Transit. Ford oznámil plány priniesť štyri nové elektrické dodávky do roku 2024.

Značka Ford do roku 2024 uvedie na trh štyri nové elektrické dodávky spolu s úplne novým modelom Transit Custom. Ford oznámil plány priniesť štyri nové elektrické dodávky do roku 2024. Pričom na budúci rok bude na čele zostavy úplne nový Transit Custom spolu s Tourneo Custom, Transit Courier a Tourneo Courier. Po prvom plne elektrickom úžitkovom vozidle Ford, modeli E-Transit, budú tieto nové prírastky znamenať, že značka by mala mať do roku 2024 vo svojej ponuke päť elektrifikovaných dodávok.

Stredne veľká dodávka Transit Custom bude k dispozícii s mild-hybridným dieslom, plug-in hybridom a čisto elektrickým pohonom. Rovnako ako v prípade novej dodávky Custom, aj Tourneo Custom bude mať v roku 2023 možnosť voľby čisto elektrického hnacieho ústrojenstva. Menšia dodávka Transit Courier novej generácie a MPV Tourneo Courier získajú v roku 2024 plne elektrický pohon.

Tak ako súčasný Transit Custom, aj nový model vyrobí Ford Otosan v Turecku. Využívať by mohol rovnaké prvky MEB, aké sa nachádzajú v novom Volkswagene ID.BUZZ, po dohode oboch firiem o spoločnom podniku z roku 2019. To nebude jediným produktom partnerstva, pretože značky úzko spolupracovali na modeli Ford Ranger a na pripravovanom Volkswagene Amarok.

Plány elektrickej dodávky Ford Transit

Príchod elektrického Transitu Custom je súčasťou plánu spoločnosti Ford ponúknuť do roku 2024 rad úžitkových vozidiel s nulovými emisiami. Zahŕňať budú plne elektrické alebo plug-in hybridné vozidlá. Okrem toho sa Ford snaží do roku 2035 dosiahnuť nulové emisie pri všetkých predajoch vozidiel a uhlíkovú neutralitu v rámci európskych závodov, logistiky a dodávateľov.

Ford si však uvedomuje, že niektorí zákazníci neprejdú priamo od spaľovacích motorov k elektrifikácii. Preto bude ďalší Transit Custom ponúkať rôzne možnosti pohonu. To znamená, že budúcnosť dieselového závodu Fordu v Dagenhame v Essexe je prinajmenšom v strednodobom horizonte zabezpečená. Zatiaľ čo prevodovky sa budú naďalej vyrábať v Kolíne nad Rýnom pred odoslaním do Turecka na konečnú montáž.

Popri príchode elektrického pohonu bude nový Transit Custom obsahovať najnovšie pripojené služby Ford. Tie boli vyvinuté s pomocou zákazníkov značkyp v celej Európe. Súčasný Transit Custom je k dispozícii s konektivitou 3G. Pričom sa očakáva, že s novým modelom budú spustené aj ďalšie vylepšenia softvéru FordPass Pro a Ford Fleet Management.

Stuart Rowley, prezident Ford of Europe, potvrdil dôležitosť novej dodávky: „Rad Transit Custom novej generácie – vrátane plne elektrických verzií – posilní pozíciu Fordu ako európskej značky úžitkových vozidiel číslo jeden. Transit Custom je klenotom našej koruny úžitkových vozidiel. A kľúčom k úsiliu o rast nášho podnikania v oblasti úžitkových vozidiel. Keďže pokračujeme vo vytváraní udržateľného, ziskového podnikania Fordu v Európe s koreňmi v elektrifikovanej budúcnosti.“

Zdroj
transport.sk

Prečítajte si aj

Back to top button