Motorizmus

Kia Motors Slovakia vyrobila v prvom polroku 2020 vyše 131.000 vozidiel

Spoločnosť Kia Motors Slovakia (KMS) vyrobila v prvom polroku 2020 viac ako 131.000 osobných automobilov. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka je to pokles o 27 %. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Ján Žgravčák.
      
V prvej polovici tohto roka bola výroba v závode podľa Žgravčáka silne ovplyvnená novým koronavírusom. „Opatrenia v krajinách, do ktorých naše automobily vyvážame, výrazne znížili dopyt. Následkom toho sme prešli na dvojzmennú prevádzku. Veríme však, že modely z nášho závodu potvrdia svoju stabilnú pozíciu na európskom trhu, elektrifikované novinky oslovia nových zákazníkov a do konca roka sa nám podarí obnoviť trojzmennú prevádzku,“ uviedol hovorca.

Doplnil, že modelový rad Ceed a modely Kia Sportage, vyrábané v KMS, putovali v prvom polroku 2020 do 90 krajín sveta. Najčastejšie ich exportovali do Nemecka (13,3 %), Veľkej Británie (12,7 %) a Ruska (11,1 %). „Stabilne, asi 1,6 % vyrobených vozidiel zostalo na slovenskom trhu. Kia Sportage, druhý najpredávanejší model značky Kia v Európe, sa stal súčasne najvyrábanejším modelom. Nové elektrifikované modely Ceed Sportswagon a XCeed tvorili v prvej polovici roka 6,4 % výroby,“ konkretizoval hovorca.
      
Zákazníci v prvej polovici roka 2020 podľa Žgravčáka potvrdili aktuálny trend, keď výrazne preferovali benzínové motory a automatické prevodovky. V roku 2019 spoločnosť investovala 166 miliónov eur. Hovorca zdôraznil, že v tomto roku závod plánuje v investičných aktivitách pokračovať a preinvestovať asi 100 miliónov eur.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button