Motorizmus

Finančná správa rozošle predvyplnené daňové priznanie k dani z motorových vozidiel

Finančná správa (FS) SR opäť zjednoduší daňovníkom platenie dane z motorových vozidiel. Od 8. januára im začne posielať predvyplnené daňové priznania k tejto dani. Dostanú ho daňové subjekty, ktoré majú aktívnu elektronickú schránku na portáli finančnej správy a zároveň podali daňové priznanie za zdaňovacie obdobie 2020, informovala v stredu FS. Daňové priznanie za rok 2021 je potrebné podať a daň zaplatiť do 31. januára 2022.

„Predvyplnené daňové priznanie k dani z motorových vozidiel si daňové subjekty nájdu v časti História komunikácie – Prijaté dokumenty v osobnej internetovej zóne daňového subjektu na portáli finančnej správy,“ upozornila hovorkyňa FS Martina Rybanská. Dokument obsahuje všetky identifikačné údaje daňovníka, zdaňovacie obdobie, druh daňového priznania aj samotný výpočet dane. Aj takto vyplnené daňové priznanie však musí daňovník najskôr skontrolovať a doplniť si aktuálne údaje pre nové zdaňovacie obdobie 2021, ktoré neboli uvedené v daňovom priznaní za rok 2020.

Daňové priznanie k dani z motorových vozidiel podávajú daňovníci, ktorí používajú vozidlo evidované v SR na podnikanie. Všetky daňové subjekty, ktoré sú povinné komunikovať s finančnou správou elektronicky (platitelia DPH, právnické osoby zapísané v obchodnom registri, fyzické osoby – podnikatelia), musia podať toto daňové priznanie výhradne elektronicky. Ostatné subjekty môžu daňové priznanie doručiť aj osobne, alebo poslať poštou na daňový úrad. Predvyplnenie daňového priznania k dani z motorových vozidiel predstavila finančná správa ako novinku ešte koncom roka 2017 a vzhľadom na úspešnosť projektu pokračuje v tomto opatrení už štvrtý rok.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button