Motorizmus

BMW Group investuje do rozšírenia priestorov v Senci

Nielen slovenskí zákazníci, ale aj majitelia automobilov a motocyklov značiek BMW a MINI zo strednej a juhovýchodnej Európy – Bulharsko, Česko, Maďarsko, Rakúsko, Rumunsko a Slovinsko – budú prostredníctvom lokálnych servisov ťažiť z väčšej plochy logistického centra, ktorý spoločnosť BMW Group už od roku 2016 prevádzkuje v logistickom parku Prologis v Senci s priamym napojením na diaľnicu. V tomto období však prišiel čas na zvýšenie kapacity týchto skladovacích priestorov. K doterajším 25 000 štvorcovým metrom pribudne ďalších 10 000 štvorcových metrov. Otvorenie nových priestorov je naplánované na druhú polovicu budúceho roka.

„Tento skladovací a distribučný priestor nám ponúka vynikajúcu základňu pre naše ďalšie aktivity na Slovensku a zlepšovanie kvality servisných služieb,” povedal Oliver Rademacher, generálny riaditeľ spoločnosti BMW Slovenská republika. Ronny Brendler z BMW Customer Support a Parts Operations Management v Senci doplnil: „Na mieru vytvorené skladovacie priestory v Senci nám zjednodušili naše procesy už pri ich prvom otvorení pred šiestimi rokmi. Poloha neďaleko Bratislavy a blízky prístup na diaľnicu veľmi vyhovujú distribúcii súčiastok a logistike v rámci obsluhovaných krajín zo strednej a juhovýchodnej Európy.”

Rozšírené skladovacie priestory budú plne zodpovedať náročným požiadavkám spoločnosti BMW Group a vďaka na mieru vyhotoveným riešeniam naplno využijú potenciál zariadenia. Jeho súčasťou budú aj objekty pre priaznivé podmienky pre zamestnancov v pracovných i mimopracovných aktivitách.  Nebude chýbať spoločenské zázemie, ktoré v rámci vlastnej iniciatívy PARKlife vybudoval developer Prologis pre všetkých zamestnancov parku, pričom zahŕňa napríklad zónu na grilovanie, futbalové ihrisko, vonkajšiu telocvičňu či stojany na bicykle. Súčasťou priestoru budú aj veľké nabíjacie stanice pre manipulačnú techniku, svetlá zabudované v podlahe, špeciálne strešné okná, ktoré privedú do interiéru viac prirodzeného svetla, či presne podľa požiadaviek BMW Group vytvorené a nainštalované elektrické a dátové rozvody. Aj vďaka tomu všetkému môžu automobilka BMW a Prologis pritiahnuť do distribučného centra kvalifikovaných a kvalitných pracovníkov.

So zväčšeným skladovacím priestorom má spoločnosť BMW Group ešte lepšie možnosti na operatívne zásobovanie predajcov značiek BMW a MINI náhradnými dielmi. Zákazníkom to prinesie kratšie čakacie doby, vyššiu flexibilitu a zároveň rýchlejšie vybavenie potrebných servisných úkonov na ich vozidlách, aby si čo najskôr mohli užívať pre značku takú typickú radosť z jazdy.

Prečítajte si aj

Back to top button