Logistika a skladovanie

BMW Group v Senci

BMW Group v Senci. Developer Prologis rozširuje priestory v distribučnom centre Prologis Park Bratislava pre automotive logistiku globálnej automobilovej značky BMW Group.

Prologis Park Bratislava sa nachádza na okraji mesta Senec, asi 30 kilometrov severovýchodne od centra Bratislavy. Zahŕňa takmer 400 000 m2 prenajímateľnej plochy, pričom ďalších približne 185 000 m2 je plánovaných. Medzi nájomcami je aj automobilka BMW Group. Za úspechom globálnej automobilovej spoločnosti, akou je BMW Group, stojí okrem iného rozsiahla logistická sieť, ktorá si vyžaduje najmodernejšie skladovacie priestory v najlepších lokalitách.

Automobilka BMW Group prejavila dôveru developerovi Prologis už v roku 2016, keď sa presťahovala do budovy na mieru s rozlohou 25 000 m2 v logistickom parku Prologis Park Bratislava – Senec. Aktuálne sa spoločnosť BMW Group rozhodla výrazne rozšíriť svoje priestory o novú prístavbu s plochou
10 000 m2.

BMW Group v Prologis Park Bratislava

BMW Group v Senci

Rokovania o expanzii Regionálneho distribučného centra BMW v Senci začali koncom minulého roka a rovnako ako v prípade pôvodných priestorov BMW sa Prologis zameral na maximalizáciu efektivity prevádzky zavádzaním riešení na mieru. Dlhodobý prenájom rozšírenej budovy by sa mal začať v druhom štvrťroku 2023. Nové priestory poskytnú spoločnosti BMW Group ešte viac personalizovaných prvkov. Súčasťou stavby bude aj spoločenská zóna, ktorá má zvýšiť spokojnosť zamestnancov na pracovisku. Medzi ďalšie riešenia na mieru pre BMW Group patria otváracie svetlíky, osvetlené prístrešky, „jumbo doky“ alebo elektrické a dátové inštalácie.

Sociálna zóna doplní priestory zdieľané v bratislavskom parku, ktoré spoločnosť Prologis buduje v rámci iniciatívy PARKlife™. Patria medzi ne napríklad futbalové ihrisko, grilovacia zóna, vonkajšia posilňovňa alebo prístrešky pre bicykle. Toto doplnkové vybavenie posúva hranice štandardných služieb developera skladov a pomáha zákazníkom osloviť a udržať pracovnú silu. Aj vďaka tomu môžu automobilka BMW a spoločnosť Prologis pritiahnuť do distribučného centra viac kvalifikovaných a kvalitných pracovníkov.

Výstavba BMW Group v Prologis Park Bratislava je už v plnom prúde

BMW Group v Senci

„Tešíme sa, že BMW Group plne využije náš nový projekt,“ povedal Jakub Randa, manažér prenájmu a oblasti zákaznícke skúsenosti Prologis na Slovensku. „Toto rozšírenie plochy je v súlade s našou filozofiou poskytovať zákazníkom hodnotu nad rámec nehnuteľností. Po dokončení bude môcť popredná automotive spoločnosť využívať priestory, ktoré aktívne podporia wellbeing jej zamestnancov a zefektívnia jej prevádzku v parku,“ dodal Jakub Randa. Rozšírenie priestorov pre BMW Group o 10 000 m2 je dôkazom expanzného potenciálu, ktorý ponúkajú logistické budovy vznikajúce na mieru.

„Tento skladovací a distribučný priestor nám ponúka vynikajúcu základňu pre naše ďalšie aktivity na Slovensku a zlepšovanie kvality servisných služieb pre distribúciu v strednej a juhovýchodnej Európe,”
povedal Oliver Rademacher, generálny riaditeľ spoločnosti BMW Slovenská republika. Či už ide o výstavbu priestorov „na kľúč“ pre zákazníkov, poskytovanie doplnkových služieb, alebo o zlepšovanie pracovného prostredia v logistických parkoch, všetko je made in Prologis.

Spoločnosť Prologis v strednej a východnej Európe vlastní a spravuje 4,2 milióna m2 priemyselných plôch v 38 logistických parkoch. Spoločnosť pôsobiaca v štyroch krajinách regiónu – v Poľsku, Českej republike, na Slovensku a v Maďarsku, ponúka vysokokvalitné zázemie v strategicky situovaných lokáciách v blízkosti najdôležitejších aglomerácií obyvateľstva a distribučných centier.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
VIB

Prečítajte si aj

Back to top button