Letecká doprava

Lufthansa v lete ruší stovky letov

Lufthansa v lete ruší stovky letov. Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa ruší stovky letov počas letných prázdnin pre nedostatok personálu. A to v čase, keď sa toto odvetvie zotavuje z pandémie ochorenia COVID-19.

Spoločnosť vo štvrtok vo vyhlásení uviedla, že zaznamenala „skok v dopyte“. Keďže opatrenia na zastavenie pandémie sa zmiernili, čo je „po najvážnejšej kríze v letectve dobrou správou“. Ale „infraštruktúra sa úplne nezotavila“ a výsledkom sú problémy a nedostatok personálu v Európe. Tieto ťažkosti zasiahli letiská, pozemné služby, riadenie letovej prevádzky aj letecké spoločnosti.
Lufthansa preto ruší v júli 900 letov v rámci Nemecka aj Európy na svojich dopravných uzlov vo Frankfurte nad Mohanom a v Mníchove, a to v piatok, sobotu a nedeľu. To predstavuje približne 5 % bežnej víkendovej kapacity.

Prečítajte si aj

Lufthansa v lete ruší stovky letov

Jej dcérska spoločnosť Eurowings zrušila tiež v júli „niekoľko stoviek letov“. Cestujúci, ktorí si už rezervovali lety, budú o tom informovaní a budú presunutí na iné termíny, uviedla Lufthansa. Požiadala zároveň zákazníkov, aby sa pripravili na prípadné oneskorenia a riešenie problémov, čo najviac využívali digitálne služby a obmedzili množstvo príručnej batožiny.

Generálny riaditeľ Lufthansy Carsten Spohr minulý mesiac avizoval, že letecká spoločnosť počíta s rekordným letom vďaka turistickej aktivite. Keďže tohoročné údaje ukazujú, že počty cestujúcich sa už zotavili z pandémie. Konkrétne, počet cestujúcich na letoch Lufthansy sa v 1. štvrťroku 2022 „viac ako štvornásobne zvýšil“ na 13 miliónov z 3 miliónov v rovnakom období 2021, keď boli cestovné obmedzenia na mnohých trhoch prísnejšie, dodal Spohr.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button