Správy | Aktuality | Témy

Grand Prix Czechbus 2023 pre Iveco Crossway LE Electric

Na veľtrhu Czechbus 2023 predstavila spoločnosť KAR group, autorizovaný predajca Iveco Bus, v českej premiére autobus Crossway Low Entry Electric. Vozidlo získalo od odbornej poroty ocenenie Grand Prix Czechbus 2023.

Plne elektrický model Crossway LE Electric kombinuje vlastnosti, vďaka ktorým je rad Crossway úspešný od svojho uvedenia na trh – prevádzkovú rentabilitu a flexibilitu – so všetkými výhodami elektromobility. Crossway LE Electric získal na októbrovom veľtrhu Busworld v Bruseli titul „Udržateľný autobus roku 2024“. Úspešný bol aj na pražskom veľtrhu, kde získal ocenenie „Grand Prix Czechbus 2023“. Odborná porota na veľtrhu Czechbus vyzdvihla predovšetkým inovatívne uloženie batériových článkov takým spôsobom, ktorý v kategórii autobusov „low entry“ zachováva nízke ťažisko vozidla a tým veľmi priaznivo ovplyvňuje jeho jazdné vlastnosti. Vozidlo navyše zachováva priaznivú celkovú výšku.

„Ocenenie potvrdzuje kvality modelového radu Crossway a sme radi, že sme mohli plne elektrickú novinku predstaviť českej a slovenskej odbornej verejnosti na veľtrhu Czechbus,“ povedal člen predstavenstva KAR group Miroslav Konečný. KAR group patrí medzi najväčších predajcov značky Iveco Bus na českom trhu. V roku 2023 dodá v ČR celkom 172 autobusov. Väčšina dodávok je sprevádzaná aj dodaním servisných služieb.

Zdroj
transport.sk
Editor
Viliam Bujna, zdroj: KAR group
Back to top button