Cestná doprava

Začala sa rekonštrukcia panelky pri Trenčíne

Začala sa rekonštrukcia panelky pri Trenčíne. Vodičov využívajúcich cestu I/9 v úseku Chocholná-Velčice – Mníchova Lehota čakajú obmedzenia.

Motoristi využívajúci cestu I/9 v úseku Chocholná-Velčice – Mníchova Lehota budú musieť v najbližších mesiacoch strpieť výrazné dopravné obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou cesty. Počas symbolického štartu prác na rekonštrukcii tzv. panelky v hodnote 13,5 milióna eur bez DPH to v stredu povedal minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

„Buďme radi, lebo konečne sa tá rekonštrukcia začala. Vzhľadom na vyťaženosť cesty budú obmedzenia veľké, preto prosím vodičov o pochopenie. Stavba má byť hotová najneskôr do 31. decembra 2023. Dovtedy musíme vyčerpať zdroje z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra,“ skonštatoval minister s tým, že stav cesty je jedným z najhorších, ak nie úplne najhorší spomedzi všetkých ciest prvej triedy na Slovensku.

Zdroj: Facebook Ministerstvo dopravy a výstavby SR 

Začala sa rekonštrukcia panelky pri Trenčíne

Podľa riaditeľa Investičnej výstavby a správy ciest Žilina Ivana Brečku sa rekonštrukcia týka 7,5-kilometrového úseku, jeho súčasťou je sedem mostov, ktoré kompletne zrekonštruujú. Ekologickým aspektom stavby je využitie materiálu z existujúcej cesty, jeho recyklácia a opätovné použitie pri rekonštrukcii.

„Zrekonštruovaný úsek cesty I/9 nadviaže na projekt pasívnej bezpečnosti cesty až po hranicu s Banskobystrickým samosprávnym krajom. Odstráni kolízne a nehodové body z cesty,“ doplnil Brečka.
Najvýraznejším obmedzením bude rekonštrukcia dvoch veľkých mostov ponad Váh a inundačný kanál pri Trenčíne. Cesta bude od marca do septembra budúceho roka úplne uzavretá.

Podľa predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslava Bašku treba vybudovať obchádzkové trasy. „Rekonštrukcia cesty I/9 sa prekrýva s rekonštrukciou krajských ciest II. triedy. Musíme sa dohodnúť so zhotoviteľom a s Policajným zborom na tom, ako budú tieto obchádzky vyzerať. Bude tiež treba zvýšiť financie na opravy ciest I. triedy. Tie sú asi v najhoršom stave,“ zdôraznil Baška.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASRFoto: Facebook Ministerstvo dopravy a výstavby SR

Prečítajte si aj

Back to top button