Cestná doprava

Vo vozidlách IVECO budete mať hlasového spoločníka vodiča nákladného vozidla

Projekt značky IVECO, postavený na báze technológií Amazon Web Services (AWS) a realizovaný zavedením hlasovej služby prostredníctvom produktu Amazon Alexa, prináša novinky v oblasti inovatívnych služieb pre vodičov.

Výrobca ľahkých, stredných a ťažkých úžitkových vozidiel a autobusov IVECO zavádza v Európe aplikácie technológií automatizovanej výučby a využívania bezserverových nástrojov a produktu Amazon Alexa od firmy AWS na obohatenie jazdných zážitkov vodiča.

Nová hlasová služba umožňuje vodičom vozidiel IVECO riadiť svojím hlasom proces plánovania trasy, kontrolovať údržbu a prevádzkový stav vozidla a vyžadovať si tipy aj rady pre riadenie. Hlasovou službou možno tiež ovládať kontrolné prvky kabíny, čo zvyšuje bezpečnosť premávky, pretože vodiči sa tak môžu sústrediť výhradne na jazdu. Systém im takisto uľahčuje zostať v spojení s ostatnými vodičmi vozidiel IVECO.

Nová hlasová služba navrhnutá tímom IVECO Digital s podporou expertov AWS Professional Services je zostavená na základe metodiky Amazon Working Backward Innovation zakomponovanej v produkte AWS Digital Innovation Program a využíva strojovo výučbové, hlasové, bezpečnostné a bezserverové technológie AWS.

„Zavedenie novinky v podobe hlasovej služby, ktorá stanovuje nový štandard v celom automobilovom priemysle, je pre nás naozaj potešujúce,“ vyhlásil Fabrizio Conicella, riaditeľ pre digitalizáciu komerčných a špeciálnych vozidiel spoločnosti Iveco. „Využitím širokého spektra portfólia AWS dokázala značka IVECO inovovať a zaviesť v rekordnom čase novú službu, ktorá zásadne mení spôsob, akým môžu vodiči komunikovať s našimi vozidlami aj ostatnými vodičmi pod našou firemnou značkou. Nová hlasová služba od spoločnosti IVECO podporuje budúcu digitálnu stratégiu firmy, pretože sa snaží ponúknuť vodičom celkom nový spôsob interaktívneho plnenia pracovných úloh pri súčasnom zvýšení úrovne bezpečnosti a pohodlia.“

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button