Cestná doprava

V Trenčianskom kraji sa začali súvislé opravy ciest II. a III. triedy

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) začal v piatok so súvislými opravami ciest II. a III. triedy v celom kraji za takmer 7,5 milióna eur.

Konzorcium firiem Doprastav, Eurovia a Strabag má ako zhotoviteľ opraviť počas 20 pracovných dní takmer 60 kilometrov ciest. Ako informoval predseda TSK Jaroslav Baška, kraj počas tohtoročného leta zafinancuje zo svojho rozpočtu súvislé opravy 40 úsekov ciest za takmer 7,5 milióna eur.

„Zmluva s konzorciom hovorí, že to má byť hotové za 20 pracovných dní. Budú tam určité výnimky pre cyklistické preteky, prípadne dokončovanie chodníkov a reguláciu potoka. Som rád, že sa nám práce podarilo vysúťažiť tak, aby sa mohli robiť cez leto, keď je stabilnejšie počasie a cesty II. a III. triedy sú voľnejšie,“ priblížil Baška.

Ako dodal, do súvislých opráv ciest II. a III. triedy ide z rozpočtu TSK v tomto roku historicky najviac financií. „Žiadny úsek cesty nebude počas rekonštrukcie úplne uzavretý, vždy sa bude pracovať len na polovičnom profile. Prosím vodičov o pochopenie a opatrnosť počas rekonštrukčných prác,“ doplnil predseda TSK.

Najviac úsekov – deväť, opravia v TSK v okrese Považská Bystrica. Po päť úsekov ciest opravia v okresoch Bánovce nad Bebravou, Prievidza a Trenčín, po štyri v okresoch Myjava, Ilava a Púchov. Najväčší objem financií pôjde do rekonštrukcie v okresoch Partizánske (1,1 milióna eur) a Trenčín (1,04 milióna eur).

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button