Cestná doprava

Trenčiansky samosprávny kraj začal s opravami ciest v okrese Myjava

V okrese Myjava sa začala rekonštrukcia viacerých ciest tretej triedy v správe Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Informoval o tom hovorca mesta Myjava Marek Hrin.

Podľa plánu opráv schváleného zastupiteľstvom TSK v novembri 2020 ide o úseky ciest Myjava – Poriadie a Myjava – Stará Myjava. „Potrebnou rekonštrukciou prejdú Novomestská ulica v dĺžke 1200 metrov a štyri úseky Staromyjavskej ulice v celkovej dĺžke 2200 metrov. Neskôr by mala pribudnúť aj oprava cesty Myjava – Vrbovce, počas ktorej pracovníci zrekonštruujú 2000 metrov dlhý úsek tejto komunikácie,“ uviedol Hrin.

Predpokladané náklady na všetky tieto úseky samosprávny kraj vyčíslil na viac ako 700 000 eur. „Vykonávané práce zahŕňajú vyrovnanie prepadov, frézovanie asfaltu, realizáciu spojovacieho postreku, kladenie nového koberca, prelepenie bitumenovým pásom, zrezanie krajníc či prečistenie priekop,“ informoval hovorca mesta.

Podľa informácií by tieto práce mali trvať približne 20 dní. „Preto prosíme vodičov, aby svoju jazdu prispôsobili stavu opravovanej vozovky, rešpektovali dočasné dopravné značenie, počítali s obmedzeniami v spomínaných úsekoch a boli ohľaduplní k ostatným účastníkom premávky. K zvýšenej opatrnosti rovnako vyzývame aj cyklistov a chodcov,“ doplnil Hrin.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button