Cestná doprava

Szijjártó rokoval s Doležalom o dopravných spojeniach medzi SR a Maďarskom

Medzi Maďarskom a Slovenskou republikou vznikne do roku 2023 šesť cezhraničných dopravných prepojení, medzi nimi budú aj tri mosty na rieke Ipeľ.

Oznámil to vo štvrtok v Budapešti maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó po tom, čo telefonicky rokoval so slovenským ministrom dopravy a výstavby Andrejom Doležalom (nominant Sme rodina). Šéf maďarskej diplomacie v statuse zverejnenom na Facebooku uviedol, že Maďarsko má najdlhší úsek svojich štátnych hraníc práve so Slovenskom, preto má za cieľ vytvoriť čo najviac cezhraničných prepojení.

„Na jeseň tohto roka dobudujeme úsek rýchlostnej cesty medzi Miškovcom a Tornyosnémeti, potom už bude prepojené Maďarsko so Slovenskom diaľnicami na západe (Rajka – Rusovce) a aj na východe. V tejto súvislosti zvykneme vtipkovať, že prepojenie Bratislavy s Košicami vyriešili cez Maďarsko,“ napísal na Facebooku Szijjártó. Ministri sa dohodli aj na tom, že po ukončení pandémie nového koronavírusu obnovia premávku rýchlolode na linke Budapešť – Bratislava a budú pokračovať v rokovaniach o vysokorýchlostnom železničnom prepojení Budapešti s Varšavou cez Bratislavu.

https://www.facebook.com/AndrejDolezalMinisterDopravy/posts/232078265135123
K stretntiu sa na svojej sociálnej siete vyjadril aj slovenský minister dopravy Andrej Doležal

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button