Cestná doprava

Termín výstavby druhej rúry v tuneli Branisko

Termín výstavby druhej rúry v tuneli Branisko. O výstavbe druhej rúry v Branisku rozhodne štúdia uskutočniteľnosti.

O termíne výstavby druhej rúry v tuneli Branisko a o jej rozpočte rozhodne štúdia uskutočniteľnosti, ktorú vypracuje Národná diaľničná spoločnosť (NDS). Vo štvrtok o tom informoval dočasne poverený minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) na sociálnej sieti. Minister uviedol, že súčasná dopravná situácia si nevyžaduje dostavbu druhej tunelovej rúry ihneď.

Na druhej strane poukázal na bezpečnostné riziká, lebo prípadná nehoda v tuneli Branisko môže mať vážne následky. Podľa Doležala sú preto aj iné dôvody ako dopravná intenzita, aby sa druhá tunelová rúra zrealizovala. „Štát ju potrebuje. Okrem iného, je to súčasť základnej transeurópskej siete,“ dodal Doležal.

Termín výstavby druhej rúry v tuneli Branisko

Na vypracovaní štúdie uskutočniteľnosti sa šéf rezortu dopravy dohodol s predstaviteľmi Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP), pričom podobné štúdie budú podľa neho súčasťou aj ďalších pripravovaných dopravných stavieb. K prvej tunelovej rúre minister uviedol, že tú čaká prestavba, keďže je v nej hustá dvojprúdová doprava a dodal, že „v horizonte niekoľkých rokov bude nutná zásadná rekonštrukcia“.
Tunel Branisko je najdlhší diaľničný tunel na D1 medzi obcami Beharovce a Fričovce a na rozhraní Levočského a Prešovského okresu.

Už v roku 2020 sme uverejnili článok, že výstavba tunela Branisko sa predpkladá najskôr v roku 2025, nájdete ho tu.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button