Cestná doprava

Sklápací náves Schmitz Cargobull S.KI je „Product of the Year”

Sklápací náves Schmitz Cargobull S.KI je „Product of the Year”. Čitatelia nemeckého stavebného magazínu Baugewerbe zvolili za víťaza v kategórii úžitkových vozidiel sklápací náves S.KI s palubným systémom váženia. Zamestnanci Schmitz Cargobull pomáhajú Ukrajine zdravotníckym materiálom.

Sklápací náves S.KI s rámom novej generácie a zaoblenou oceľovou karosériou bol čitateľmi magazínu Baugewerbe vyhlásený za Produkt roka v kategórii úžitkových vozidiel. Sklápač S.KI zaujal vylepšenou nosnosťou až o 280 kilogramov, ktoré ušetril na materiáloch a konštrukcii návesu (50 kg podvozok, 180 kg korba, 50 kg rám). Pre náves je k dispozícii voliteľný palubný vážiaci systém, ktorý umožňuje vodičovi určiť a zdokumentovať užitočné zaťaženie vozidla v mieste nakládky.

To pomáha predchádzať preťaženiu, čo znamená, že vozidlo a cesty sú vystavené menšiemu opotrebovaniu, šetria sa náklady na palivo a znižujú sa emisie CO2. Alexander Teleki, vedúci oddelenia konštrukcie a poľnohospodárstva produktovej rady, a Kristin Hobert, produktová manažérka konštrukcie a poľnohospodárstva produktovej rady, prevzali trofej na slávnostnom odovzdávaní cien v Coreum v Stockstadte. Cenu odovzdal Kai Link, šéfredaktor Baugewerbe.

„Táto cena pre nás veľa znamená, pretože ju udeľujú čitatelia, ktorí sú praktickými používateľmi našich vozidiel,“ hovorí Alexander Teleki. „Ocenenie je potvrdením našich zákaznícky orientovaných produktov a služieb. Motivuje celý tím, ktorý neustále pracuje na spoľahlivých a ekonomických riešeniach pre našich zákazníkov. Naša vďaka patrí všetkým čitateľom, ktorí hlasovali za značku Schmitz Cargobull.“
Oceľové rámy podvozka sklápacieho návesu S.KI sa vyznačovali ideálnou rovnováhou medzi optimalizáciou hmotnosti, robustnou odolnosťou a stabilitou vyklápania pri každodennom používaní.

Prečítajte si aj

Sklápací náves Schmitz Cargobull S.KI je „Product of the Year”

Zásadné prepracovanie modulárneho rámu umožnilo dosiahnuť pri sklápacom návese S.KI úsporu hmotnosti. Nový modulárny rámový systém pre všetky dĺžky návesov je dostupný vo verzii STANDARD, LIGHT alebo HEAVY-DUTY, v závislosti od úrovne použitia. Konštrukcia priečnych nosníkov poskytuje ešte väčšiu stabilitu a zabezpečuje dlhšiu životnosť podvozka vďaka optimálnej ochrane proti korózii. Na novú generáciu pozinkovaného rámu S.KI. Schmitz Cargobull poskytuje zákazníkom 10-ročnú záruku proti prehrdzaveniu. Nový LIGHT rám variantov S.KI bol špeciálne vyvinutý pre použitie s optimalizovaným užitočným zaťažením na cestách, staveniskách a ľahkých offroadových trasách. Táto inovácia je jednou z najľahších oceľových rámov podvozka na trhu.

Schmitz Cargobull podporuje ukrajinskú pomocnú organizáciu „Brücke“

Vzhľadom na pokračujúcu vojnu a utrpenie, ktorému čelí obyvateľstvo na Ukrajine, Schmitz Cargobull nedávno spustil ďalšiu výzvu na dary na urgentne potrebný zdravotnícky materiál a dopravné prostriedky v rámci spoločnosti. Na urgentne potrebný zdravotnícky materiál vyzbierali vyše 37 000 eur. Odozva a ochota pomôcť bola veľká, len zamestnanci Schmitz Cargobull prispeli pôsobivou sumou 18 565 eur.

Túto sumu spoločnosť zdvojnásobila, takže ukrajinskej organizácii pomoci, združeniu „Brücke“ (Most) previedla spolu 37 137 eur. Dary idú priamo na nákup sanitky a život zachraňujúceho zdravotníckeho materiálu, ako sú lieky, obväzy, striekačky, obväzy, katétre, defibrilátory, nosidlá a mnohé ďalšie. Združenie „Brücke“ bolo založené v roku 2022 jedenástimi angažovanými nemeckými a ukrajinskými členmi, ktorí vytvorili priame spojenie s klinikami v krízových oblastiach.

Zdroj
Schmitz Cagobull
Editor
Peter Magerčiak
Back to top button