Cestná doprava

Rekonštrukcia cesty I/67 cez Dobšinský kopec

Rekonštrukcia cesty I/67 cez Dobšinský kopec. Slovenská správa ciest (SSC) tento mesiac začne s opravou cesty I/67 v úseku známom ako Dobšinský kopec.

Zrekonštruujú vyše 4,5 kilometra vozovky, vymenia zvodidlá a pri ceste pribudnú i oporné múry. Uviedol to komunikačný odbor SSC. Zhotoviteľom stavby za takmer 5,5 milióna eur bez DPH bude spoločnosť MBM-GROUP, práce by mali trvať 18 mesiacov s výnimkou zimného obdobia. „Stavenisko stavby bolo odovzdané a zhotoviteľ zabezpečil povolenie na čiastočnú uzávierku počas realizácie prác. Stavebné práce začnú v priebehu júla,“ priblížila SSC.

Rekonštrukciu cesty cez Dobšinský kopec rozdelili do viacerých častí, okrem výmeny povrchu vozovky dôjde aj k výmene cestných zvodidiel. Pri ceste pribudnú i nové oporné múry, riešiť sa bude odvodnenie cesty i stabilizácia vzniknutého zosuvu. „Súčasťou stabilizácie zosuvu je aj spevnenie brehu potoka, ktorý prislúcha cestnému telesu. Spevnenie spočíva vo vytvorení kamennej dlažby z lomového kameňa,“ doplnila SSC s tým, že v rámci prác dôjde aj k prekládke káblov telekomunikačného operátora.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button