Cestná doprava

Od novembra budú prímestské autobusy v Banskobystrickom kraji premávať v zmenenom režime

Platné protipandemické opatrenia zapríčinili pokles počtu cestujúcich v prímestských autobusoch približne o štvrtinu.

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) preto od nedele 1. novembra pristupuje k úprave cestovných poriadkov a verejnosť cestujúcu na prímestských autobusových linkách SAD Zvolen a SAD Lučenec upozorňuje, aby sa pripravila na zmeny. V stredu o tom informovala vedúca oddelenia komunikácie Úradu BBSK Lenka Štepáneková.

Prečítajte si aj

Od prvého novembrového dňa budú prímestské spoje premávať v rozšírenom prázdninovom režime. Dotkne sa to najmä posilových, tzv. školských spojov, ktoré prepravovali stredoškolákov v čase rannej a popoludňajšej špičky alebo v nedeľu na internáty.

„Počty cestujúcich na základe údajov, ktoré poskytli dopravcovia, klesli priemerne o viac ako štvrtinu. Rozhodli sme sa preto upraviť premávku dotknutých spojov na príslušných linkách ich úpravou do rozšíreného prázdninového režimu, ktorý v kraji platil už v júni,“ konštatoval riaditeľ odboru verejnej dopravy Úradu BBSK Miroslav Vyka.
Ľudia by sa tak naďalej mali bez problémov dostať do zamestnania, zachované zostanú tiež vybrané spoje, ktoré obsluhujú základné školy.
„Tento cestovný poriadok zostane v platnosti až do odvolania, najdlhšie však do 12. decembra, keď dochádza k pravidelnej každoročnej zmene poriadkov,“ dodal Vyka.
Podľa BBSK aktualizované cestovné poriadky budú dostupné na výveskách autobusových zastávok a tiež na portáli www.cp.sk.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button