Cestná doprava

Nový Peugeot E-2008 získal zlatý volant

Nový Peugeot E-2008 získal zlatý volant. PEUGEOT je víťazom tohtoročného ocenenia „Zlatý volant“ od Axel Springer Verlag s jedným zo svojich najúspešnejších modelov, novým PEUGEOT E-2008*.

PEUGEOT E-2008* sa dokázal presadiť v silnej konkurencii,v segmente malých automobilov a čitatelia časopisov AUTO BILD a BILD am SONNTAG, ako aj odborná porota ho zvolili za najlepší automobil vo svojej triede. Všetci víťazi budú vyhlásení v číslach 45/2023 AUTO BILD a 46/2023 BILD am SONNTAG.

Christian Dietsch, výkonný riaditeľ PEUGEOT Germany: „Sme veľmi hrdí na to, že PEUGEOT E-2008* dokázal zapôsobiť. Ocenenie ukazuje, že model je obľúbený nielen medzi automobilovými nadšencami, ale svoje schopnosti dokázal preukázať aj na testovacej dráhe pred odbornou porotou. To potvrdzuje know-how značky s levom v oblasti dizajnu, technológií a výkonu.“

Nový Peugeot E-2008 získal zlatý volant

Moderný a inovatívny dizajn modelu PEUGEOT E-2008* dokázal presvedčiť čitateľov časopisov AUTO BILD a BILD am Sonntag, ako aj odbornú porotu. Široká predná časť modelu má vertikálne šrafovanie vo farbe karosérie a spolu so svetlometmi dodáva automobilu mohutný vzhľad. Svetelný podpis sa vyznačuje tromi vertikálnymi svetelnými pazúrmi vpredu, ktoré sú integrované do lesklých čiernych bočných otvorov na prívod vzduchu v nárazníku. Zadné LED svetlá majú dizajn s 3 pazúrmi pozostávajúci z horizontálnych dvojitých lamiel ležiacich nad sebou, ktoré sú úzke a elegantné a pomáhajú vizuálne rozšíriť vozidlo.

Kľúčovým prvkom interiéru PEUGEOT E-2008* a jedným z najvýraznejších prvkov modelového radu je nový PEUGEOT i-Cockpit®. PEUGEOT E-2008* je vybavený 3D digitálnym prístrojovým panelom umiestneným vo výške očí, priamo nad volantom. 10-palcový (25,4 cm) displej má moderný dizajn a umožňuje ovládať najnovšiu generáciu informačných a zábavných systémov PEUGEOT i-Connect® Advanced. Kompaktný volant je súčasťou PEUGEOT i-Cockpit® a zvyšuje radosť z jazdy vďaka jedinečnej agilite a presnosti pohybov.

O zlatom volante

Renomované ocenenie „Zlatý volant“ je najväčším ocenením v európskom automobilovom priemysle. Vynašiel ho Axel Springer v roku 1976, zakladateľ rovnomenného vydavateľstva Axel Springer. Cenu udeľuje BILD am Sonntag, ktorý spolupracuje s AUTO BILD od roku 2009. Každý rok sa vozidlám udeľujú ceny v rôznych kategóriách prostredníctvom hlasovania čitateľov časopisu AUTO BILD a hodnotenia porotou zloženou z odborníkov, technikov, šéfredaktorov a celebrít. Patria medzi ne celebrity ako Tom Beck, Steffen Henssler a Rhea Harder. Ako aj pretekári Hans-Joachim Stuck, Ralf Schuhmacher, Laura Maria Geißler a Sidney Hoffmann. Záverečné preteky sa konali 18. septembra na Lausitzringu.

* Spotreba energie v kWh/100 km pre nový PEUGEOT E-2008 s elektromotorom 115 kW (156 k):15,51 – 15,31 (kombinované) Kombinované emisie CO2 v g/km 01

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button