Cestná doprava

Most na ceste III. triedy pred časťou Katúň budú rekonštruovať

Mostný objekt na ceste tretej triedy pred časťou Katúň v Spišskom Podhradí v Levočskom okrese začnú na jar opravovať.

Hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Daša Jeleňová potvrdila, že Správa a údržba ciest PSK už podpísala zmluvu s úspešným uchádzačom o dielo, pripravená je aj projektová dokumentácia, čaká sa už len na lepšie poveternostné podmienky.

„Predpokladáme, že najskôr sa začne s prácami koncom marca a obnova potrvá do augusta, respektíve septembra tohto roku,“ uviedla hovorkyňa s tým, že dôvodom plánovanej rekonštrukcie jednopoľového mosta v extraviláne je jeho zlý stavebno-technický stav.

Stavebné prace budú pozostávať z rekonštrukcie hornej stavby, vybudujú sa nové rímsy, spriahujúce dosky, mostovky a osadia sa záchytné bezpečnostné zariadenia. Zároveň tiež dôjde k oprave mostných opôr.

„Práce na stavbe sa budú realizovať pri využití úplnej uzávery úseku cesty. Doprava bude presunutá na dočasnú obchádzkovú trasu vedenú popri moste, ktorú vytvoria násypom zo štrkodrvy, prekryjú cestnými panelmi a bude vedená obojsmerne,“ upozornila Jeleňová. Dodala, že celkové náklady sa pohybujú na úrovni takmer 110 000 eur a projekt je financovaný zo zdrojov kraja.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button