Cestná doprava

Kvôli lacnejšiemu tankovaniu kradnú evidenčné čísla

Kvôli lacnejšiemu tankovaniu kradnú evidenčné čísla. V Maďarsku už evidujú prípady krádeže evidenčných čísiel z maďarských vozidiel.

Za pomoci kradnutých evidenčných čísiel sa pokúšajú zahraniční motoristi tankovať pohonné látky za zvýhodnené regulované ceny. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na vyjadrenie zástupcu generálneho riaditeľa ropnej spoločnosti MOL Group Pétera Rataticsa.

V rozhovore pre komerčnú rozhlasovú stanicu Ratatics v utorok povedal, že existujú pokusy obísť nariadenie vlády, podľa ktorého od piatka (27.5.) môžu v Maďarsku tankovať pohonné látky za regulované ceny iba vozidlá s maďarským evidenčným číslom.

Kvôli lacnejšiemu tankovaniu kradnú evidenčné čísla

V okolí Mosonmagyaróváru na severozápade krajiny evidujú už zhruba 30 prípadov krádeží maďarských evidenčných čísiel. Na slovenských webových stránkach už zverejnili miesta, kde sa dajú pohonné látky so zvýhodnenou cenou natankovať.

Predstaviteľ MOL dodal, že na čerpacích staniciach tejto spoločnosti pri platení automaticky pýtajú osvedčenie o evidencii vozidla. Pričom sa už vyskytli aj prípady predloženia falzifikátu takéhoto dokladu.
Regulovaná cena základných druhov benzínu a nafty je v Maďarsku 480 forintov (1,22 eura) za jeden liter, trhové ceny týchto palív sa pohybujú okolo 600 forintov.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button