Cestná doprava

Komplexná oprava mosta na diaľnici D2 v Bratislave bude stáť 1,3 milióna eur

V Bratislave sa začína komplexná oprava mosta na diaľnici D2 medzi križovatkou Lamač a tunelom Sitina.

Tento rok sa most opraví v smere z Malaciek do Bratislavy a v opačnom smere ho bude Národná diaľničná spoločnosť (NDS) opravovať budúce leto. Oprava mosta bude stáť 1,3 milióna eur. Informovala o tom hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

V najbližších dňoch presmeruje NDS celú dopravu na diaľnici do ľavého jazdného pásu, v ktorom zostanú zachované dva jazdné pruhy v smere do Brna. Premávka v smere do Bratislavy bude vedená v jednom jazdnom pruhu, priblížila hovorkyňa.

„Zhotoviteľ opravy kompletne vybúra mostný zvršok zahŕňajúci vozovku, vyrovnávací betón, pôvodnú hydroizoláciu, odvodnenie, rímsy, mostné závery a prechodové dosky,“ uvádza Žgravčáková. Pokračuje, že most dostane nový mostný zvršok, na ktorý opäť osadia bezpečnostné zariadenia.

Súčasťou prác je aj úprava terénu pod mostom, preloženie vedenia informačného systému diaľnice a ostatných sietí. „Všetky práce ukončíme v prvé septembrové dni,“ poznamenala hovorkyňa. NDS chce čo najviac minimalizovať obmedzenie premávky na dotknutom úseku diaľnice, a preto zrealizuje najväčší rozsah prác v letných prázdninových mesiacoch.

Zvolený termín bol schválený ministerstvom dopravy, Prezídiom Policajného zboru a zároveň NDS zohľadnila aj požiadavky bratislavských mestských častí Lamač a Dúbravka, deklaruje Žgravčáková. NDS prosí všetkých vodičov, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie, najmä maximálnu povolenú rýchlosť.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button