Cestná doprava

V tuneli Sitina vymenia centrálny riadiaci systém

V bratislavskom diaľničnom tuneli Sitina vymenia centrálny riadiaci systém (CRS). Vyžiada si to jeho úplnú uzáveru na 54 hodín, a to od piatka (25. 2.) od 22.00 do pondelka (28. 2.) do 4.00 h.

Upozorňuje na to Národná diaľničná spoločnosť (NDS) s tým, že osobné autá i nákladná doprava budú presmerované na obchádzkové trasy. Hlavná obchádzková trasa pre tranzitnú nákladnú aj osobnú dopravu bude viesť cez Mlynskú dolinu, Patrónku a Lamačskú cestu.

„Navrhli sme aj alternatívnu obchádzku pre osobné autá cez Botanickú, Karloveskú a Harmincovu. Túto trasu odporúčame Bratislavčanom, predovšetkým obyvateľom Dúbravky, Lamača a Devínskej Novej Vsi,“ informovala hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

Možná obchádzka pre osobnú dopravu v smere z Malaciek (Česka) do Bratislavy môže viesť aj cez výjazd Lamač, Bory Mall a následne pokračovaním po ceste 505, Agátovej, Saratovskej, Karloveskej, Botanickej s následným napojením na diaľnicu D2 Most Lanfranconi.

Podstatou CRS je riadenie všetkých technologických zariadení, ako aj kontrola nad nimi. Súčasný systém je inštalovaný a prevádzkovaný od otvorenia tunela v roku 2007 a bol podľa diaľničiarov pravidelne servisovaný a upgradovaný.

„Dôležitá je však modernizácia a cieľom výmeny je aj implementácia nových technických predpisov. Nový CRS bude otvoreným systémom s možnosťou ľubovoľného rozširovania, bez potreby generálnej výmeny v budúcnosti,“ spresnila Žgravčáková. Výmena systému bude stáť 596 045 eur bez DPH.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button