Cestná doprava

Dunajská Streda vysúťažila nové e-autobusy MHD

Dunajská Streda vysúťažila nové e-autobusy MHD. Mesto Dunajská Streda vysúťažilo dodávateľa elektrických autobusov mestskej hromadnej dopravy (MHD).

Z dvoch uchádzačov dostala prednosť Mobility & Innovation Production, s. r. o., z Orechovej Potône. Informuje o tom vo vestníku verejného obstarávania. Verejnou súťažou sa podarilo znížiť predpokladanú sumu na nákup dvoch vozidiel o takmer 150 000 eur na celkových 762 492 eur bez DPH. O nákupe rozhodli poslanci mestského zastupiteľstva vlani v septembri. Uzniesli sa, že uvedením e-autobusov sa stane mestská verejná doprava bezplatnou pre všetkých cestujúcich. Na nákup získalo mesto prostriedky z eurofondov.

Dunajská Streda vysúťažila nové e-autobusy MHD

Radnica paralelne s uvedením e-autobusov plánuje aj zaradenie nových trás do cestovného poriadku a zvýšenú frekvenciu spojov. Očakávaným pozitívnym efektom by malo byť zníženie počtu osobných vozidiel prechádzajúcich mestom a plynulejšia premávka. Elektrické autobusy budú nabíjať nočným prúdom na trafostanici za športovou halou. Na mestských autobusoch od prechodu na prepravu osôb elektrickými autobusmi sa nebudú vydávať žiadne cestovné lístky.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button