Logistika a skladovanie

Výhody BITO MB boxov pre e-commerce a obchod

Výhody BITO MB boxov pre e-commerce a obchod. V modernom viackanálovom odbyte je potrebná flexibilná intralogistika, nároky na priestor, čas a presnosť distribúcie v e-commerce neustále rastú.

E-commerce a obchodovanie cez e-shopy prežíva pokračujúci boom,10 % ročné tempo rastu ukazuje obrovský potenciál, a to nielen v Európe. Keďže rastový trend bude pokračovať aj v budúcnosti, mnohé distribučné centrá musia upraviť alebo neustále prispôsobovať svoje logistické riešenia. Dôležitú úlohu z hľadiska obchodných úspechov zohráva pre e-commerce najmä ďalší vývoj inovatívnych a efektívnych riešení.

Či omnichannel alebo multichannel: oba segmenty spájajú klasické skladovanie a distribúciu s e-commerce. Tak možno práve u skúsených používateľov e-commerce pozorovať jasný trend k automatizácii. Od malej zákazky spojenej s dodaním až po manažment vrátených zásielok: BITO ponúka systémy vhodné pre omnichannel, ako aj pre multichannel.

Výhody BITO MB boxov pre e-commerce a obchod

Zákazníci už neriešia odbytové kanály. Neustála dostupnosť a vysoká úroveň služieb sa očakávajú online i v pobočke. Vysoká transparentnosť trhu vyžaduje stále nové výkony v oblasti logistiky a dopravy. Rozmanitosť produktov dramaticky rastie. Efektívne spracovanie spätných zásielok je rozhodujúce pre úspech v mnohých segmentoch. Potreba vysokej škálovateľnosti v e-commerce významne rastie.

Spoločnosť BITO-Lagertechnik Bittmann GmbH vyvíja systémy skladovania, ktoré sú vždy prispôsobené požiadavkám zákazníkov. Inovatívne koncepcie skladov vychádzajú z dlhodobo overených riešení, ktoré spĺňajú vysoké nároky na kvalitu a kladú dôraz na ergonómiu, jednoduchú manipuláciu a zdravie zamestnancov. Ako výrobca je spoločnosť BITO nielen špecialistom v odbore spracovávania kovov a plastov, ale aj expertom na inovatívne metódy v oblasti výroby regálových a prepravkových systémov.

Bito MB Box

Regálové systémy pre kusový tovar

Kusový tovar, ktorý nie je uložený na paletách, jednotlivé kartóny a balenia alebo výrobky bez obalu, musí byť skladovaný prehľadne a bezpečne, aby bol ľahko dostupný a dal sa bez problémov vychystať. Regálové systémy BITO pre kusový tovar, ako napríklad policové regály, viacposchodové regálové zostavy, plošinové systémy, spádové priebežné regály na kusový tovar alebo regálové systémy pre automatizované systémy, sú vhodné pre malé, veľké, ľahké, objemné, ako aj dlhé predmety a vyrábajú sa najmodernejším spôsobom. V závislosti od požiadaviek, vnútropodnikovej štruktúry a priestorových možností BITO ponúka rôzne riešenia regálových systémov pre sklad s úsporou miesta, času a nákladov.

EKOboxy a MB boxy

BITO pomáha znížiť uhlíkovú stopu v e-commerce, kde sú stále väčším problémom obaly. Dobrým riešením pre e-shopy sú EKOboxy – ekologické nádoby na prepravu tovaru, ktoré vyvinula firma BITO a ktoré nezanechávajú uhlíkovú stopu, na čo má firma aj certifikát. „Funguje to jednoducho – zákazník si pri platbe za tovar v e-shope zaklikne možnosť dodať tovar v EKOboxe,“ vysvetľuje Milan Kovalančík, CEO spoločnosti Mobilonline. Box je zálohovaný vo výške 5 eur, ktoré zákazník dostane späť pri vrátení boxu do ktorejkoľvek predajne Mobilonline. Nádoba je však praktická a zákazník si ju môže aj nechať. Je to dobrá cesta k zníženiu odpadu z obalov.

EKObox je opakovane použiteľná prepravka, vyrobená z recyklovaného plastu, vytvorená spoločnosťou BITO-Skladovacia technika. Je klimaticky neutrálna a bez uhlíkovej stopy. Box sa uzatvára jednoducho pomocou „dvierok”, ktoré do seba zapadnú. Nemusíte preto používať žiadnu lepiacu pásku na zaistenie. Čo sa týka rozmerov, EKObox má dĺžku približne 30 cm a šírku 20 cm. Jeho hĺbka je zhruba 15 cm, preto je určený skôr na menšie zásielky a objednávky.

Spoločnosť BITO pridala do svojho úspešného radu viacúčelových prepraviek MB recyklovateľný variant: MB ECO. Rovnako ako všetky prepravky BITO aj rad MB je udržateľným riešením, ktoré pomáha vyhýbať sa veľkému množstvu odpadu z obalov. MB ECO sa vyrába z recyklovateľného polypropylénu. Aktuálne je k dispozícii v troch veľkostiach: 400 x 300 x 223 mm, 600 x 400 x 223 mm a 600 x 400 x 323 mm. BITO MB je zasúvateľná, veľmi stabilná viacúčelová prepravka kónického tvaru, ktorá je vhodná aj na používanie v automatizovaných skladoch a skladovacích zariadeniach typu shuttle. Ukladanie viacúčelových boxov do seba znižuje priestorové nároky prázdnych prepraviek – a tým aj náklady na skladovanie a prepravu až o 75 %. Univerzálna prepravka je ideálnym riešením pre komisionovanie, vhodná je aj ako vychystávací box a zásielková jednotka.

Zdroj
transport.sk
Editor
VIB

Prečítajte si aj

Back to top button