Logistika a skladovanie

Vianočná sezóna sa rozbehla naplno

Vianočná sezóna sa rozbehla naplno. Online nákupy darčekov nenechávajte na poslednú chvíľu. S blížiacim sa koncom roka sa rozbehla nákupná horúčka a internetové obchody a kuriérske spoločnosti už naplno pociťujú blížiace sa vianočné sviatky.

Kuriérska spoločnosť DPD sa na sezónu dôsledne pripravila a navýšila počet kuriérov aj množstvo ľudí v triediacich strediskách. Zákazníci, ktorí chcú mať istotu, aby darčeky pre rodinu a blízkych dorazili pod vianočný stromček včas, by si nemali nenechávať sviatočné nákupy na poslednú chvíľu.

Nákupná sezóna sa postupne začala rozbiehať už začiatkom novembra. Množstvo zásielok, ktoré kuriérske spoločnosti prepravia, sa v posledných týždňoch pred Vianocami zvýši až o desiatky percent.„Očakávame, že aj keď tento rok pravdepodobne neprekonáme rekordné obdobie počas pandémie, sezóna bude veľmi silná. Stále viac ľudí oceňuje pohodlie, ktoré im nákupy na internete poskytujú. V tomto období nakupujú online nielen pravidelní zákazníci, ale aj tí ľudia, ktorí využívajú služby internetových obchodov iba príležitostne,” hovorí generálny riaditeľ DPD na Slovensku Peter Pavuk.

Posilnenie a rozšírenie odberných miest

DPD sa na sezónu zodpovedne pripravila už v predstihu. V tomto období zásielky rozváža väčší počet kuriérov, ale narástol aj počet ľudí, ktorí pomáhajú spracovať balíky v triediacich strediskách (až o 50 percent). Výraznou pomocou je výkonné triediace stredisko v Bratislave s automatickou linkou. Dokáže spracovať až 10-tisíc balíkov za hodinu, ale rovnako aj HUB DPD v ŽILINE.

DPD tiež v poslednom období rozšírila sieť odberných miest a samoobslužných boxov, v ktorých si zákazníci môžu zásielky vyzdvihnúť. Dnes ich je na celom Slovensku už viac ako 1 350. „Máme pripravené dostatočné kapacity na to, aby sme koncoročný nápor objednávok bez problémov zvládli,“ hovorí Peter Pavuk.

Zákazníci, ktorí chcú mať istotu, aby darčeky pre rodinu a blízkych dorazili včas, by si napriek tomu nemali nenechávať nákupy na poslednú chvíľu a objednávať by ich mali radšej v dostatočnom predstihu.

DPD doručí do Vianoc všetky zásielky, ktoré budú odovzdané na prepravu do 19. decembra 2023

„Zákazníci, ktorí chcú mať istotu, že všetky darčeky dorazia včas pod vianočný stromček, by mali svoje objednávky v internetových obchodoch ukončiť pred týmto dátumom. V posledných dňoch by však mali venovať pozornosť aj tomu, či má internetový obchod tovar na sklade. Treba pamätať aj na to, že zásielky zo zahraničia na Slovensko cestujú dlhší čas,“ radí Peter Pavuk.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS DPD

Prečítajte si aj

Back to top button