Logistika a skladovanie

Toyota Material Handling Europe získala ocenenie za udržateľnosť

Toyota Material Handling Europe získala ocenenie za udržateľnosť. EcoVadis udelila spoločnosti Toyota Material Handling Europe najvyššie možné hodnotenie, Platinum, tretí rok za sebou.

Orgán posudzovania udržateľnosti uznal vynikajúci výkon a transparentnosť spoločnosti Toyota Material Handling Europe v štyroch kľúčových oblastiach hodnotenia vrátane pracovných a ľudských práv, životného prostredia, etiky a udržateľného obstarávania.

Predmetom posudzovania EcoVadis bolo viac ako 90 000 spoločností. Pričom Toyota Material Handling Europe sa na základe svojho celkového skóre zo štyroch oblastí umiestnila medzi najlepším 1% spomedzi všetkých účastníkov. Získala tak Platinové ocenenie. Toyota MH Europe nielenže splnila štandard Platinum tretí rok po sebe. Zároveň vylepšila svoje skóre z roku 2021 a dosiahla 79 bodov (oproti predchádzajúcim 76).

Ďalším míľnikom spoločnosti je, že spoločnosť Toyota Material Handling Europe si v roku 2022 pripomína desiate výročie nepretržitého hodnotenia EcoVadis. Toto zameranie na kvantifikáciu výkonu ponúka zákazníkom a partnerom spoločnosti Toyota MH Europe maximálnu transparentnosť. Nielen úsilia, ale aj výsledkov spoločnosti v týchto kľúčových oblastiach. Tento záväzok k transparentnosti je ďalej posilnený skutočnosťou, že Toyota MH Europe je posudzovaná na korporátnej aj trhovej úrovni.

Toyota Material Handling Europe získala ocenenie za udržateľnosť

„Našou misiou je vytvárať zisk, ale rešpektovať pritom ľudí a našu planétu,” komentoval Ernesto Domínguez, Prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Toyota MH Europe. „Okrem Platinového hodnotenia na podnikovej úrovni sa umiestnilo medzi 1 % najlepších aj päť našich lokálnych spoločností. Pätnásť ďalších sa umiestnilo medzi najlepšími 10 % z 90 000 dodávateľov. To, čo dokazuje, do akej miery sú zodpovedné obchodné praktiky zakotvené na každej úrovni našej spoločnosti. Zameriame sa na neustále zlepšovanie, aby sme si udržali naše Platinové hodnotenie aj v nasledujúcich rokoch.“

Spoločnosť Toyota MH Europe v minulom roku oznámila niekoľko míľnikov v oblasti udržateľnosti. Vrátane pripojenia sa k iniciatíve OSN s názvom Race To Zero a k Science Based Targets (Vedecky podloženým cieľom). Aby jej emisie boli v súlade s cieľom 1,5° C stanoveným v Parížskej dohode, aby dokončila prechod na 100 % obnoviteľnú elektrickú energiu a oznámila zníženie celkových emisií o 29 % od roku 2012.

Ambície rastú v súlade s pokrokom

Najnovšou iniciatívou spoločnosti je zaviesť svoje overené metódy udržateľnosti u svojich dodávateľov pomocou nedávno vydaného akčného uhlíkového modulu spoločnosti EcoVadis. Tento hodnotiaci nástroj umožňuje dodávateľom spoločnosti Toyota MH Europe vykonať vlastné posúdenie a získať uhlíkové hodnotenie. Toto hodnotenie je výsledkom podrobnej analýzy, ktorá zahŕňa riadenie emisií Scope 1, 2 a 3, celkovú spotrebu energií a použitie obnoviteľných zdrojov.

Tento nástroj po dokončení analýzy umožní dodávateľovi i spoločnosti Toyota MH Europe vzájomne spolupracovať na zdokonalení svojich stratégií. A ďalej na posunutí sa z definovanej základne emisií. Očakáva sa, že sa stane účinným nástrojom v rámci misie spoločnosti Toyota MH Europe na zníženie jej emisií Scope 3, ktoré vznikajú v jej dodávateľskom reťazci.

„Na rozdiel od väčšiny organizácií sme oznámili náš cieľ znížiť emisie Scope 3 o 55 % do roku 2031. Zároveň sme sa zaviazali rozvíjať naše vedecky podložené ciele,” povedal Ernesto Domínguez. „Náš záväzok vychádza zo zásady, že plne podporujeme agendu EÚ Fit for 55 %. Do októbra 2023 musíme s našimi zákazníkmi, dodávateľmi a našimi 12 000 kolegami v celej Európe prísť na to, ako dosiahnuť náš cieľ. Cieľom je získať schválenia z iniciatívy Science Based Targets (Vedecky podložené ciele).”

„Naše vysoké hodnotenie sme dosiahli vďaka zavedeniu udržateľnosti do každej časti našej podnikateľskej činnosti. Tešíme sa, že pomôžeme našim dodávateľom pri prijímaní rovnakého prístupu a plniť ich vlastné ambiciózne ciele, ktoré budú v súlade s našimi.”

Toyota MH Europe prináša niekoľko dôvodov, prečo je automatizácia v logistike v súčasnosti na vzostupe.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button