Logistika a skladovanie

Spoločnosť OnRobot predstavila OnRobot 3FG15

OnRobot uvádza trojprstý uchopovač so širokým rozpätím na manipuláciu s valcovými objektmi.

„Náš nový trojprstý uchopovač 3FG15 bol navrhnutý ako odpoveď na existujúce pneumatické trojprsté nástroje, ktoré sú rozmerné a majú obmedzenú flexibilitu,“ povedal Enrico Krog Iversen, CEO spoločnosti OnRobot. „S našimi produktmi RG2 a RG6 sme dlho určovali trendy v oblasti elektrických paralelných uchopovačov a s trojprstým nástrojom vstupujeme na nový trh a do sféry nového typu aplikácií. Ich užívateľom chceme poskytnúť rýchlejšie nasadenie a presnejšiu a spoľahlivejšiu manipuláciu na výrobnej linke.”

Maximálne rozpätie uchopovača 3FG15 je 150 mm, vďaka čomu zvládne podporu viacerých procesov. Inovatívna trojprstá konštrukcia s maximálnym zaťažením až 15 kg poskytuje silný a stabilní úchop, ako interný tak externý, čo ponúka rad flexibilných možností. Uchopovač, ktorý je ideálny predovšetkým na plnenie úloh obsluhy CNC strojov, automaticky centruje objekty a tým dosahuje maximálnu stabilitu úchopu a presnosť vkladania do CNC stroja. So silou úchopu v rozmedzí 10 – 250 N prekonáva svojim rozsahom možnosti iných prstových uchopovačov.

3FG15 je tiež užitočný v aplikáciách na balenie a paletovanie a je kompatibilný s akýmkoľvek kolaboratívnym či ľahkým priemyselným robotom na trhu – vďaka nedávno uvedenej a oceňovanej platforme One System od OnRobot. Táto platforma poskytuje unifikované mechanické a elektrické rozhranie medzi robotickým ramenom a koncovým nástrojom OnRobot.

Hlavné vlastnosti 3FG15:
• Presný, spoľahlivý úchop s automatickým centrovaním.
• Rozpätie pre objekty od 20 mm do 150 mm.
• Interný i externý úchop.
• nosnosť 15 kg.
• Hmotnosť 1,15 kg, sila úchopu 10 – 250 N.
• Rýchle a flexibilné nasadenie.

Back to top button