Logistika a skladovanie

Slovenská pošta upozorňuje na problémy s medzinárodnou prepravou zásielok

Pre zvyšujúci sa počet nakazených novým koronavírusom a s cieľom zamedziť ďalšiemu jeho šíreniu prijímajú všetky krajiny sveta rozličné opatrenia. Zahŕňajú napríklad aj rušenie alebo zmenu letov medzinárodných leteckých prepravcov. Slovenská pošta, rovnako ako aj iné poštové podniky sveta, má preto problémy s výpravou zásielok do niektorých krajín. Informovala o tom hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková.

Slovenská pošta koordinuje pohyb medzinárodnej pošty podľa situácie v krajinách celého sveta. „Pretrvávajúca mimoriadna situácia, nedostatok prepravných kapacít a obmedzenia v leteckej preprave, ktorá je základným druhom prepravy zásielok, môžu spôsobiť omeškanie medzinárodných zásielok,“ upozornila Dorčáková. Do krajín, kam nie je možné poštu doručiť, je pozastavené prijímanie zásielok (listové zásielky, balíky a zásielky Expres Mail Servis) od zákazníkov. Kompletný zoznam krajín je uvedený na stránke Slovenskej pošty. Tá podľa hovorkyne intenzívne hľadá alternatívne možnosti, ako zabezpečiť prepravu medzinárodných zásielok do zahraničia. Pošta preto prosí zákazníkov o zhovievavosť pri doručovaní zásielok z ktorejkoľvek časti sveta. 

Pošta zároveň odporúča odložiť posielanie zásielok do Číny. „Číňania totiž od pondelka 5. októbra do nedele 11. októbra oslavujú štátny sviatok, tzv. Zlatý týždeň (Golden Week), preto viaceré letecké spoločnosti pozastavili lety do tejto krajiny, v dôsledku čoho je pozastavená aj výprava listových zásielok, balíkov a EMS do Číny,“ priblížila Dorčáková. V tomto období tak nebudú podacie pobočky Slovenskej pošty prijímať zásielky určené do Číny.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button