Logistika a skladovanie

Skupina CS Cargo získala úver 100 mil. eur,

Logistická skupina CS Cargo získala syndikovaný úver vo výške 100 miliónov eur (3,012 miliardy Sk) od trojice českých bánk. Do holdingu CS Cargo patrí aj slovenská logistická firma CS Cargo Slovakia, ktorá plánuje získané finančné prostriedky investovať do vybudovania distribučného systému pre potravinársky priemysel, rozširovania prevádzkových kapacít a ďalšieho rozvoja distribučného modelu prepravy nápojov.
     

 "Slovenský logistický model by mal byť následne prenesený aj do ostatných krajín, v ktorých holding pôsobí", konštatoval finančný riaditeľ holdingu CS Cargo Filip Otruba s tým, že tento úver je zatiaľ najväčším syndikovaným úverom v Českej republike a jedným z najväčších v celej strednej a východnej Európe za posledný rok. Podľa vyjadrenia Otrubu si spoločnosť cení dôveru bánk, ktoré i v tomto nestabilnom období prejavili ochotu uzavrieť úverovú transakciu takéhoto rozsahu.
Skupina CS Cargo získané finančné prostriedky využije okrem investícií na Slovensku aj na financovanie ďalšieho rozvoja, uskutočnenie nových akvizícií a rozšírenie prevádzkových kapacít v regióne strednej a východnej Európy.
CS Cargo je medzinárodný holding pôsobiaci v odbore logistických služieb v celom regióne strednej a východnej Európy. Jeho materská spoločnosť CS Cargo Holding N.V. je registrovaná v Holandsku. Priamo a prostredníctvom spoločnosti CS Cargo Management, a. s., riadi firmy operujúce v Českej republike (CS Cargo, a. s.), na Slovensku (CS Cargo Slovakia, a. s.), v Rusku (CS Cargo Ltd.), v Poľsku (CS Cargo Polska S.A.), v Rumunsku (CS Cargo Romania S.A.), v Maďarsku (CS Cargo Hungária Zrt.), v Slovinsku (CS Cargo Logistica, d. o. o.) a v Nemecku (CS Cargo Deutschland GmbH).

zdroj: TASR, foto: internet

Prečítajte si aj

Back to top button