Logistika a skladovanie

Rekordný obrat cargo-partner v roku 2021

Rekordný obrat cargo-partner v roku 2021. cargo-partner zaznamenal v roku 2021 rekordný obrat vo výške 1,8 miliardy eur.

V náročnom trhovom prostredí zaznamenal cargo-partner v roku 2021 výrazný nárast obratu, ako aj nárast objemu vo všetkých oblastiach svojich obchodných aktivít. Úspešná trajektória rastu sa odráža aj v rozširovaní globálnej siete pobočiek a náraste skladovej kapacity.

Stabilita a flexibilita v náročných časoch – tieto atribúty sa ukázali byť vzorcom úspechu pre spoločnosť cargo-partner. Potom čo v roku 2020 celosvetový obrat po prvý krát prekročil hranicu jednej miliardy eur, zaznamenal poskytovateľ medzinárodnej dopravy a logistiky v minulom roku ďalší nárast. V porovnaní s referenčným obdobím sa obrat spoločnosti zvýšil o 72 % a v roku 2021 dosiahol viac ako 1,8 miliardy eur.

Inovatívne riešenia a rozšírenie siete

CEO Stefan Krauter je spokojný s pozitívnym výsledkom: „Včas sme si uvedomili, čo bude počas Covid krízy dôležité a rýchlo sme zareagovali prispôsobením našich interných procesov a portfólia našich služieb. Ďalej sme posilňovali našu dlhotrvajúcu prítomnosť v strednej a východnej Európe a Ázii a prenikli sme aj na strategicky dôležité nové cieľové trhy otvorením kancelárií v Spojenom kráľovstve, Grécku, Severnom Macedónsku, Austrálii a naposledy v Indonézii. Ideme tam, kde nás naši zákazníci potrebujú, so zameraním na udržateľný rast našej spoločnosti a na rozvoj dlhodobých vzťahov s klientmi.“

V železničnej FCL doprave spracoval cargo-partner v minulom roku 15 000 TEU – takmer o 40 % viac ako v roku 2020. Pričom objemy železničnej prepravy LCL vzrástli zo 66 000 na 110 000 m³. Aj keď je služba cez Novú hodvábnu cestu momentálne pozastavená z dôvodu ukrajinského konfliktu, cargo-partner poskytuje alternatívy prostredníctvom svojej veľmi úspešnej služby „Adria Express Service“ medzi Áziou a Koperom, ako aj prispôsobené charterové riešenia. Zásielky námornej dopravy tiež dosiahli v roku 2021 rekordnú úroveň 318 000 TEU. A to aj napriek napätej situácii na trhu.

Stefan Kraute, CEO cargo-partner. Foto: Esther Horvath

Rekordný obrat cargo-partner v roku 2021

Boom v leteckej preprave a rast cestných prepráv a skladovej logistiky

Poskytovateľ logistiky dosiahol jednociferný alebo dvojciferný rast vo všetkých oblastiach z hľadiska objemu. No najväčším ťahúňom predaja boli historicky vysoké prepravné ceny. Najsilnejší rast bol zaznamenaný v leteckej nákladnej doprave. Tonáž za rok 2021 vzrástla z viac ako 180 000 t na necelých 240 000 t. Tento nárast o viac než 32 % možno pripísať najmä rozsiahlej ponuke charterových a núdzových riešení, po ktorých je už určitú dobu rastúci dopyt zákazníkov.

Rozšírená ponuka služieb cestnej dopravy a skladovania spoločnosti cargo-partner prispela v roku 2021 k rastu o 19,3 % v segmente nákladnej dopravy/logistiky. Globálne skladové priestory vzrástli z 260 000 m² na viac ako 280 000 m². Pričom cargo-partner investoval do nových skladových kapacít v Nemecku, Chorvátsku, Slovinsku, Číne, Thajsku a v ďalších krajinách. Tento rast sa samozrejme odráža aj na počte zamestnancov. Cargo-partner prijal v roku 2021 viac ako 500 nových zamestnancov a v súčasnosti zamestnáva 3 900 ľudí v 40 krajinách.

Foto: Esther Horvath

Rekordný obrat cargo-partner v roku 2021

Rekordné výsledky a certifikát aj pre cargo-partner Slovensko

Spoločnosť cargo-partner úspešne pôsobí na Slovensku už takmer 30 rokov. V súčasnosti zamestnáva vo svojich pobočkách v Bratislave, Dunajskej Strede, Žiline a Košiciach viac ako 270 odborníkov na prepravu a logistiku. V roku 2020 upevnila svoju poprednú pozíciu na trhu aj napriek pandémii. A v roku 2021 sa jej podarilo takmer zdvojnásobiť svoj obrat. S medziročným rastom 98% dosiahla rekordný výsledok vo výške 116,8 miliónov eur. Tento výsledok bol spôsobený nárastom počtu zásielok, prepravných objemov a prepravných sadzieb.

Silnú a stabilnú pozíciu spoločnosti potvrdilo aj získanie AAA Gold certifikát. Udeľuje ho Dun & Bradstreet výhradne spoločnostiam, ktoré dosiahli najvyššie úverové hodnotenie AAA počas troch po sebe nasledujúcich rokov. Možnosť získať ho má len 0,3 % ekonomicky aktívnych firiem na Slovensku. Toto hodnotenie je potvrdením dlhoročnej systematickej a kvalitnej práce, vďaka ktorej cargo-partner patrí do exkluzívnej skupiny najdôveryhodnejších spoločností na Slovensku.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button