Logistika a skladovanie

Múdra vesta postráži bezpečný odstup

Linde Material Handling prichádza na trh s dvoma riešeniami, ktoré pomáhajú v dodržiavaní bezpečnej vzdialenosti medzi pracovníkmi, a chráni ich tak napr. pred nakazením chorobou COVID-19.

Vesta Linde Secure Distance predstavuje inteligentnú časť odevu. Ide o bezpečnostné zariadenie, ktoré je certifikované podľa bezpečnostnej normy EN ISO 20471 a nepretržite monitoruje dodržiavanie individuálne nastaviteľnej minimálnej vzdialenosti medzi zamestnancami. Ak sa k sebe zamestnanci príliš priblížia, vesty vydávajú varovania zábleskmi, varovnými tónmi a vibráciami.
Vesty využívajú úplne spoľahlivú a presnú ultra-širokopásmovú technológiu, ktorá funguje aj cez steny, regály a brány. Ďalšou výhodou je, že nie je potrebná žiadna ďalšia technická infraštruktúra. V momente, keď si zamestnanci oblečú tento inteligentný odev, môžu sa plne sústrediť na svoju prácu bez toho, aby museli neustále vyhodnocovať, či dodržiavajú predpísanú vzdialenosť.

Ak sa aj napriek všetkým opatreniam v spoločnosti vyskytne prípad infekcie, umožňuje ďalšia voliteľná funkcia „Tracking & Tracing“ zistiť, kto bol v blízkosti neskôr pozitívne testovanej osoby. Týmto spôsobom sa môžu spoločnosti vyhnúť celofiremnej karanténe. Všetky dáta sú vymazané najneskôr po štyroch týždňoch.
Druhé riešenie „Linde Distance Beeper“ predstavuje malé prenosné jednotky, ktoré sú pripojené napríklad k odevom, opaskom alebo pomocou náramkov a ponúkajú rovnaký rozsah funkcií ako vesta Secure Distance – maximálnu bezpečnosť s minimálnym realizačným úsilím.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
LINDE MH

Prečítajte si aj

Back to top button