Logistika a skladovanie

Inteligentný robotický retrak R-MATIC

Inteligentný robotický retrak R-MATIC. Premiéra robotického retraku Linde na MSV 2022: prepravuje, uskladňuje a vyskladňuje tovar s hmotnosťou až 1600 kg do výšky viac ako 11 metrov.

Spoločnosť Linde Material Handling, jeden z najväčších svetových dodávateľov manipulačnej techniky a poskytovateľ logistických riešení, predstavila na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne (MSV) robotický vysokozdvižný retrak. Robotický vozík bol v pohybe po celú dobu trvania veľtrhu a bezchybne vykonával zadané manipulačné operácie.

Výstavná expozícia Linde Material Handling sa na tohtoročnom MSV v Brne tešila veľkému záujmu odbornej verejnosti. Robotický retrak R-MATIC s výsuvným stĺpom je určený na zakladanie do stredných až veľkých výšok. Je schopný prepravovať, uskladňovať a vyskladňovať tovar s hmotnosťou až 1600 kilogramov a s dosahom do výšky viac ako 11 metrov.

„Robotické vozíky dnes využívajú firmy ako súčasť modernej intralogistiky. Robotický retrak Linde R-MATIC bol ukážkou z celej našej ponuky robotických vozíkov. Naučenie vozíka na infraštruktúru stánku a jeho okolia zabralo iba pár desiatok minút a vozík celý čas spoľahlivo fungoval. To len podčiarkuje vyspelosť dnešných riešení robotiky a automatizácie a schopnosť ich nasadenia v prevádzke,“ hovorí Pavel Osička, obchodný riaditeľ a prokurista Linde Material Handling Česká republika.

Navigácia vozíka

Veľkou výhodou vozíka Linde R-MATIC je jeho dokonalá geonavigácia. Tento retrak na svoje riadenie nepotrebuje žiadnu dodatočnú infraštruktúru skladu, žiadne indukčné vedenie, ani žiadne odrazky či čiarové kódy. Pri orientácii používa lidarový snímač, ktorého informácie porovnáva s elektronickým odtlačkom okolitej reality vo svojej pamäti, plne v súlade s princípmi priemyslu 4.0.

Automatizované retraky radu R-MATIC sú jediné retraky, ktoré môžete používať s europaletami v uličkách širokých iba 2,90 metra. V širších uličkách má užívateľ možnosť príslušným spôsobom zvýšiť rýchlosť jazdy. Softvér na automatické rozpoznávanie obrazu, špeciálne vyvinutý pre rad R-MATIC, rozpozná 20- až 30-krát viac obrazových bodov ako bežné 3D kamery a s mimoriadnou presnosťou dokáže určiť polohu nákladu. Užívatelia profitujú z jedinečných rýchlostí nakládky a vykládky, od 65 do 85 sekúnd.
Vďaka kompaktnej konštrukcii sú retraky ideálne na manipuláciu v sklade s vysokými regálmi a na manévrovanie v skladových uličkách, dosahujú rýchlosť až 2 metre za sekundu.

Vysokozdvižné vozíky R-MATIC sa vyznačujú bezpečnosťou a nákladovo efektívne a ľahko sa začleňujú do intralogistiky. V rámci prevádzky vozového parku je možné ich optimálne vzájomne zladiť, a to aj so zariadeniami, ktoré nie sú automatizované. Nový softvér uľahčuje uvedenie vozíkov do prevádzky, skracuje dobu implementácie a znižuje náklady na implementáciu pre zákazníka. Pre užívateľov z toho plynie vyššia kvalita prepravy, kratšie trasy, nižšia spotreba energie a väčšia spoľahlivosť aj pri nepretržitej prevádzke.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
VIB, foto: Linde
Back to top button