Logistika a skladovanie

Linde MH získalo prestížne ocenenie

Linde MH získalo prestížne ocenenie. Spoločnosť Linde Material Handling získala ocenenie v súťaži Best of Industry Award v kategórii Warehouse Equipment za systém Linde Motion Detection, ktorý zvyšuje bezpečnosť v sklade.

Súťaž „Best of Industry Award“, ktorá bola prvýkrát vyhlásená v roku 2016, sa tento rok stretla s doteraz najväčším záujmom odbornej verejnosti. Potvrdzuje to aj počet súťažiacich, ktorých sa zapojilo najviac od jej začatia. Organizátor tejto súťaže, odborný časopis MM MaschinenMarkt, ktorý je súčasťou vydavateľstva Vogel Communications Group so sídlom vo Würzburgu, dostal celkovo 190 príspevkov v 24 kategóriách.

V tomto roku rozhodovalo o víťazoch výhradne internetové hlasovanie, ktoré prebiehalo päť mesiacov. Počas tohto obdobia bolo odovzdaných takmer 20-tisíc hlasov. Do súťaže sa kvalifikovali inovácie a novovyvinuté riešenia, ktoré boli uvedené na trh medzi júnom 2021 a marcom 2022. Slávnostné vyhlásenie cien Best of Industry Award 2022 prebehlo 12. decembra 2022.

Linde Motion Detection – prioritou je bezpečnosť

V súťaži Best of Industry Award na rok 2022 zvíťazil v kategórii Warehouse Equipment asistenčný systém Linde Motion Detection. Systém od spoločnosti Linde Material Handling, špecialistov na intralogistiku a manipulačnú techniku, chráni chodcov tým, že dokáže zaznamenať pohyb za stojacim vysokozdvižným vozíkom, detekcia pohybu Linde sa zameriava najmä na pohyb za vozíkom, zabrániť jeho rozjazdu a súčasne vydať varovný signál. Voliteľne môže byť toto upozornenie vydané aj akusticky. Významne tým prispieva k zvýšeniu prevádzkovej bezpečnosti. Tiež aj k produktivite prevádzkových procesov a pomáha vodičom vysokozdvižných vozíkov, skladníkom aj prevádzkovateľom vozíkových parkov.

„Vieme, že k nehodám, z ktorých niektoré sú veľmi vážne, dochádza vo vnútropodnikovej doprave opakovane,“ povedal pri slávnostnom odovzdávaní cien Bernd Maienschein, odborný redaktor časopisu MM Logistik. „Preto sme radi, že práve systém, ktorý napomáha vyššej bezpečnosti, získal významné ocenenie. Detekcia pohybu asistenčného systému Linde Motion Detection sa zameriava najmä na bezpečnosť osôb pri ich pohybe za stojacim vozíkom. V okamihu, keď asistenčný systém zaznamená pohyb, automaticky zabráni cúvaniu vozíka. Vodič je na nebezpečenstvo upozornený výstrahou na displeji. Asistenčný systém navyše vydáva akustický signál, ktorý upozorňuje okoloidúcich na vzniknutú nebezpečnú situáciu. Aby mohol vodič po vydaní varovania pokračovať v jazde, musí aktívne vrátiť pedál plynu do východiskovej polohy, čo tiež prispieva k väčšej bezpečnosti. Toto bezpečnostné opatrenie má za výsledok menej nehôd a neprehliadnuteľne vyššiu produktivitu manipulačnej techniky,“ dodáva redaktor.

Senzor zachytí pohyb za vozíkom

Linde MH získalo prestížne ocenenie

„Teší nás, že zvíťazil asistenčný systém značky Linde. Považujeme to za uistenie sa, že sme sa vydali správnou cestou k zvýšeniu bezpečnosti práce v skladovom prostredí a zefektívneniu vnútropodnikového toku materiálu,“ nadšene komentoval získané ocenenie Fabian Zimmermann, produktový manažér pre bezpečnosť Linde Material Handling. „Toto uznanie pre systém Linde Motion Detection od zákazníkov a špecialistov z odboru nás motivuje pokračovať v našom úsilí ďalej,“ dodáva Fabian Zimmermann.

Linde MH detektor pohybu

Zdroj
transport.sk
Editor
VIB

Prečítajte si aj

Back to top button