Logistika a skladovanie

Kombinácia obalových materiálov šetrí prírodu

Kombinácia obalových materiálov šetrí prírodu. Stále platí trend balenia do šetrného papiera k životnému prostrediu. Dnes existuje mnoho možností, ako tovar zabaliť efektívne a zároveň ekologicky.

Automatické baliace stroje tak napríklad šetria firmám nielen čas, ale aj peniaze, množstvo použitých obalov, a tým pádom aj životné prostredie. Jednou z alternatív je aj použitie obalových strojov. Spoločnosť RAJA, popredný európsky výrobca obalových materiálov, prináša niekoľko rád, ako dodať obalu niečo navyše za použitia hneď dvoch obalových materiálov zároveň. „Aj napriek nemalým obstarávacím nákladom sa firmám investície do obalových strojov vyplatia. Na trhu existujú stroje, ktoré umožňujú výrobu obalov na mieru. Tie znižujú najmä spotrebu obalového materiálu,” komentuje súčasné trendy Gabriela Fabiánová, generálna riaditeľka spoločnosti RAJA.

Prečítajte si aj

Múdra kombinácia obalových materiálov ako ideálny spôsob ochrany

Jedným z takýchto strojov je stroj Geami WrapPak, ktorý ponúka možnosť kombinácie dvoch obalových materiálov v jednom kroku. Kraftový papier na jednej strane a hodvábny papier na druhej strane. Kraftový papier je „dierovaný“ strojom. Z papiera sa vystrihne akýsi vzor včelieho plástu a zloží sa. Značnou výhodou je, že táto technika skladania dokáže dobre tlmiť nárazy. Hodvábny papier má zase mäkký povrch, ktorý chráni vaše výrobky pred poškriabaním.

Oba listy papiera prechádzajú strojom súčasne. Tie potom k sebe obalíte okolo vášho produktu. Vďaka kombinácii ochrany proti nárazu a ochrany proti poškriabaniu môžete Geami WrapPak používať pre veľmi širokú škálu produktov bez ohľadu na tvar. Tento typ papierovej ochrany je úplne antistatický, a preto je vhodný aj na balenie elektroniky. Či už ide o objednávku vo všedný deň alebo špeciálne balenie darčekov na Vianoce, Valentína alebo Veľkú noc – Geami WrapPak vždy poskytne úspešnú a originálnu ochranu.

„Pravidelne sa nás zákazníci pýtajú, ako môžu znížiť svoju ekologickú stopu. Majú záujem o vylepšenie nákupnej baliacej linky tak, aby spĺňala podmienky udržateľného rozvoja životného prostredia. Zistili sme, že stále viac podnikov volí kompletné ekologicky zodpovedné rady obalov alebo robí napríklad len malé vylepšenia, ktoré vedú k zlepšeniu ekológie, všade tam, kde je to možné,“ opisuje situáciu Fabiánová.

Použitím stroja Geami WrapPak sa chráni nielen produkt, ale aj životné prostredie. Papier, ktorý je vložený do stroja, je úplne prírodný, opakovane použiteľný a recyklovateľný. Nakoniec je papier certifikovaný FSC, a preto pochádza zo zodpovedne obhospodarovaných lesov.

Originálny obal aj cesta k udržateľnosti

Kombináciou kraftového papiera s hodvábnym papierom sa vytvorí originálny a ekologický vzhľad, ktorý nepochybne prispieva k pozitívnemu zážitku z rozbalenia. Skvelý spôsob, ako sa môže spoločnosť odlíšiť od konkurencie. Navyše materiál môže byť následne jednoducho vytriedený v celom rozsahu koncovým zákazníkom, bez ďalšieho triedenia odpadu.

Nákladovo efektívne

Spracovaním dvoch ochranných materiálov zároveň pri jednom pohybe šetrí čas aj miesto. S použitím elektricky ovládaného modelu je úspora času dvojnásobná. Vďaka tomu sa oveľa rýchlejšie pripraví veľké množstvo balíkov na odoslanie. „Úloha kraftového papiera sa roztiahne až po prechode vysekávacím zariadením. Rovnaká rolka papiera poskytne oveľa viac ochranného materiálu, ako rolka bublinkovej fólie s rovnakým priemerom a je ideálna na získanie miesta v úložnom priestore. Tieto zariadenia sú zároveň veľmi kompaktné, čo znamená, že na baliacom stole zostáva maximum miesta. Šesťhranná štruktúra kraftového papiera sa automaticky zablokuje a poskytne pevný ochranný zväzok bez použitia pásky, kedy je ušetrený obalový materiál,” dodáva Gabriela Fabiánová z RAJA.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button