Logistika a skladovanie

Gebrüder Weiss testuje zelené vozidlá

Gebrüder Weiss testuje zelené vozidlá. Je dôležité, aby pri preprave svietila zelená. Ešte dôležitejšie ale je, aby svietila v oblasti ochrany životného prostredia.

Jednou z možností ako eliminovať CO2 emisie je zavedenie tzv. elektro kamiónov. My sme siahli v rámci testovania po 16 paletovom Mercedes-Benz Actros, ktorý dosahuje nosnosť 7 ton nákladu. Konkrétne sme prepravu vykonali pre zákazníka Kärcher, a to s vodičom Jurajom Fonderkom. Ako sám povedal, vozidlo splnilo všetky očakávania, a to pre veľmi komfortnú jazdu, ktorú ponúka, a dojazd 320 kilometrov na jedno dobitie. Testovacie vozidlo Mercedes-Benz Actros viezlo na rozvoz zásielky pre klienta Kärcher, ktorý samozrejme rád uvítal „zelený test“ a spoluprácu na ňom.

Testovanie elektro nákladného vozidla s nízkymi emisiami pri rozvoze zásielok Kärcher. Na obrázku elektro nákladné auto. (Zdroj: Gebrüder Weiss)

Gebrüder Weiss testuje zelené vozidlá

Aby sme však aj naďalej zostali na „zelenej vlne“, tak sa ešte na záver zaväzujeme, že v koncerne Gebrüder Weiss chceme do roku 2030 dosiahnuť klimatickú neutralitu v našich logistických termináloch, a to prostredníctvom využívania elektriny vyrobenej pomocou fotovoltaických systémov.
Smer cesty je teda jasný. Dostaneme sa k nemu ale iba po zelených značkách!

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button