Logistika a skladovanie

Inteligentný systém ovládania brány

Inteligentný systém ovládania brány. Nový asistenčný systém Linde Safety Door Control významne šetrí náklady.

Linde Material Handling predstavuje nový modul Door Control, ktorý je súčasťou inovatívneho asistenčného systému Linde Safety Guard. Využitie nachádza vo výrobných a distribučných centrách, kde sú inštalované rýchlobežné vráta. Inteligentný systém ovládania brány umožňuje priemyselným vozíkom a infraštruktúre vzájomne komunikovať, čím sa predchádza vysokým nákladom spôsobeným prípadnou kolíziou.

Rýchlobežné brány umožňujú rýchly priechod pracovníkov aj strojov a zároveň zaisťujú stálu teplotu vo výrobných a logistických halách. Tiež chránia zamestnancov pred nezdravým prievanom, bránia prístupu nepovolaných osôb či zvierat a zabraňujú znečisteniu pracovných plôch. Klady používania rýchlobežných brán však čiastočne znižuje skutočnosť, že pri nich opakovane dochádza k nehodám, a to aj s manipulačnou technikou. Práve nová funkcia asistenčného systému Linde Safety Guard Door Control pomáha eliminovať nebezpečné situácie, ktoré pri prevádzke často vznikajú.

Prečítajte si aj

Inteligentný systém ovládania brány

„Jedným z príkladov kolízie je situácia, keď roleta nie je v čase prejazdu ešte úplne otvorená. Náraz vozíka do rolety spôsobuje škody na majetku, ktoré sa môžu vyšplhať do vysokých čiastok. K tomu dochádza v prípadoch, keď treba opraviť rolety a vysokozdvižné vozíky, alebo v prípade, keď dôjde k poškodeniu prepravovaného tovaru,“ hovorí Fabian Zimmermann, produktový manažér pre bezpečnostné riešenia, a dodáva, „vodiči sú často pod časovým tlakom, prípadne nevenujú plnú pozornosť riadeniu. Vďaka systému Safety Guard Door Control môžu naši zákazníci túto oblasť, náchylnú k nehodám, účinne eliminovať a vyhnúť sa tak zbytočným nákladom a narušeniu prevádzkového procesu.“

Rovnako ako asistenčný systém Linde Safety Guard, aj nová funkcia Door Control je založená na ultra širokopásmovej technológii (UWB). Vozík komunikuje s infraštruktúrou budovy prostredníctvom rádiových vĺn vo vysokofrekvenčnom pásme. Keď sa vozík priblíži k rolete, jeho rýchlosť jazdy sa postupne zníži a brána sa automaticky otvorí. Inteligentný systém na základe toho určuje vzdialenosť medzi pevne inštalovanými jednotkami na vysokozdvižnom vozíku a rýchlobežnými bránami s presnosťou na 10 cm.

Po prejazde sa dvere opäť zatvoria a vodič vysokozdvižného vozíka môže pokračovať v jazde obvyklou rýchlosťou. Aby sa zabránilo otvoreniu dverí tesne pred prechádzajúcim vysokozdvižným vozíkom alebo otvoreniu susedných dverí, je možné veľkosť a tvar zón, ktoré sú guľové alebo obdĺžnikové, nastaviť podľa potreby užívateľa. A ešte ďalšia výhoda spočíva v tom, že brány sú otvorené len na nevyhnutne potrebný čas.

Linde Safety Guard Door Control umožňuje priemyselným vozíkom a infraštruktúre vzájomne komunikovať a postupným znižovaním rýchlosti predchádzať kolíziám

Zdroj
transport.sk
Editor
TS
Back to top button