Logistika a skladovanie

HOPI spúšťa na Slovensku novú službu

Spoločnosť HOPI prináša na slovenský trh novú službu, ktorou odpovedá na trend menších objednávok, ktoré je potrebné zavážať na odberné miesta – teda do malých predajní. Cieľom tohto projektu je rozšíriť drobnú/kartónovú distribúciu po celom Slovensku.

Spusteniu tejto služby predchádzal rok intenzívnej práce. HOPI totiž razí filozofiu úzkej spolupráce s klientmi. Vďaka rozhovorom s nimi a priamej spätnej väzbe sa spoločnosti darí lepšie pochopiť ich potreby a pripraviť pre zákazníkov služby, ktoré na ne odpovedajú. To bol aj prípad drobnej kartónovej distribúcie. Začiatkom nového roka vznikla nová pracovná pozícia logistického manažéra pre Xdock a drobnú distribúciu. Ujal sa jej skúsený logistický manažér Marek Nízky a vďaka intenzívnej tímovej spolupráci kolegov z rôznych oddelení dostal projekt reálne kontúry už v priebehu niekoľkých mesiacov. Od februára 2021 ponúka HOPI túto službu na západnom Slovensku, kde ju nateraz využíva prvý klient. S ďalšími je spoločnosť vo finálnych rokovaniach. Cieľom kartónovej distribúcie je znížiť zákazníkovi náklady súvisiace s dopravou tovaru do malých prevádzok. Zákazník svoj tovar dovezie na vopred dohodnuté distribučné centrum spoločnosti HOPI a odtiaľ ho HOPI rozdistribuuje na všetky potrebné filiálky v rámci jej plánovaných trás. „Naším cieľom je zabezpečovať kartónovú distribúciu z väčšiny našich distribučných centier – Senca, Maduníc, Ružomberka a Prešova. V blízkej budúcnosti plánujeme na strednom Slovensku otvoriť ďalšie cross-dockové centrum. Každé z týchto miest má svoju kľúčovú polohu v danom regióne a prostredníctvom nich dosiahneme aj motto: ,HOPI v každej dedine‘. Zákazníci môžu drobnú distribúciu svojho chladeného a mrazeného tovaru zveriť do rúk našich profesionálov a stať sa tak súčasťou tohto projektu. Naši kolegovia – business developer Michal Hajkovský a logistický manažér Marek Nízky, zákazníkom radi pomôžu nájsť to správne riešenie pre ich biznis,“ hovorí Péter Vörös, konateľ spoločnosti HOPI.
Nová služba posilňuje postavenie spoločnosti HOPI na trhu a zároveň prináša aj sociálny efekt – posilňuje istotu práce nielen pre zamestnancov v skladoch, ale aj v doprave. „V dnešnej covidovej dobe túto skutočnosť považujeme za veľmi pozitívny signál smerom k našim kolegom,“ približuje Péter Vörös. Službu kartónovej distribúcie poskytuje HOPI vo všetkých teplotných režimoch, od suchej cez chladenú až po mrazenú, minimálne 5 dní v týždni. Doprava je zabezpečená interne – flotilou nových mraziarenských, resp. chladiarenských dodávok s kontrolovanou teplotou, ale aj externými dopravcami.

Vedúci oddelenia dopravy Michal Bolech (vpredu) a logistický manažér Marek Nízky

Stredoeurópsky hráč na rodinných základoch

Rodinná firma pôvodom z českého Klášterca nad Ohří vznikla v roku 1992. Postupne rástla a dnes patrí medzi kľúčových hráčov vo svojom segmente v celej strednej a východnej Európe. Silné zázemie má aj na Slovensku, kam sa cez Prahu a Moravu rozšírila v roku 2000. Slovenské sídlo spoločnosti je situované v Maduniciach, kde má HOPI aj svoj mraziarenský sklad. Ten sa môže pochváliť unikátnym prvenstvom – ide o najväčší mraziarenský sklad na Slovensku. Od roku 2009 pôsobí HOPI aj v sklade v Senci, pričom tento spoločnosť kvôli rastúcemu záujmu o jej služby v roku 2016 zväčšila a zvýšila jeho kapacitu viac ako dvojnásobne. HOPI má na Slovensku aj cross-dockové sklady v Prešove (od roku 2003) a vo Zvolene (od roku 2017). Cross-dockové centrum v Liptovskom Hrádku nahradilo nové centrum v Ružomberku.

Zdroj
transport.sk
Back to top button