Logistika a skladovanie

Hellmann Worldwide Logistics preberá PKZ Group

Hellmann Worldwide Logistics preberá PKZ Group. Spoločnosť Hellmann Worldwide Logistics oznámila, že od júna 2023 sa doterajšie obchodné aktivity a pracovníci PKZ Group na Slovensku a v Čechách presunú do novozaloženej spoločnosti Worldwide Logistics Slovakia.

Hellmann Worldwide Logistics preberá svojho dlhoročného partnera v oblasti leteckej a námornej prepravy na Slovensku a v Českej republike skupinu PKZ a zároveň zakladá vlastnú slovenskú národnú spoločnosť. Hellmann tiež preberá služby, ktoré doteraz poskytovala skupina PKZ v oblastiach leteckej a námornej nákladnej dopravy, železničnej dopravy a zmluvnej logistiky, čím vytvára podmienky pre neustále rozširovanie podielu na medziproduktovom trhu prostredníctvom vlastnej národnej spoločnosti.

Na čele nového národného podniku bude stáť doterajší generálny riaditeľ PKZ Group Martin Kiaba, čím sa zabezpečí plynulé pokračovanie prevádzkových činností vo všetkých segmentoch. „Vidíme veľký potenciál na oboch trhoch (SK a CZ), najmä v sektore automobilového priemyslu a priemyselných produktov, ktoré budú zohrávať dôležitú úlohu najmä s ohľadom na ďalšie sieťovanie našej celoeurópskej siete čiastočných a celovozových nákladov,“ hovorí Jens Tarnowski, regionálny generálny riaditeľ pre západnú Európu, Helmint Worldwide Logistics.

„Akvizícia PKZ Group je dôležitým príspevkom k našej rastovej stratégii. Pod vedením Martina Kiabu má PKZ za sebou veľmi úspešný vývoj. Na tieto úspechy teraz nadviažeme ako súčasť globálnej siete Hellmann,“ dodáva Andreas Lamping, Chief Legal Officer/ Head of M&A, Hellmann Worldwide Logistics.
„Na základe našej dlhoročnej dobrej spolupráce teraz začíname novú kapitolu. Som presvedčený, že tento strategicky dôležitý krok ešte viac posilní našu pozíciu na trhu a ponúkne našim zamestnancom skvelú príležitosť rozvíjať sa v rámci globálnej štruktúry Hellmann,“ hovorí Martin Kiaba, generálny riaditeľ Hellmann Worldwide Logistics Slovakia.

Martin Kiaba, generálny riaditeľ Hellmann Worldwide Logistics Slovakia

Hellmann úspešný aj v roku 2022

Od svojho založenia v roku 1871 sa Hellmann vypracoval na jedného z najväčších medzinárodných poskytovateľov logistiky. S vysokovýkonnými produktmi v leteckej preprave, námornej preprave, cestnej a železničnej preprave a zmluvnej logistike ponúka Hellmann optimálne riešenie pre komplexné logistické požiadavky svojich zákazníkov a spolieha sa na digitálne služby orientované na budúcnosť pre maximálnu transparentnosť a efektívnejšie dodávateľské reťazce.

Hellmann je rodinný podnik už viac ako 150 rokov. Presadzuje jedinečnú firemnú kultúru Hellmann Promise, ktorá vždy predstavuje integritu, porozumenie, dôveru a spoluprácu. „Globálnu rodinu Hellmann FAMILY zároveň spája spoločná vízia, ktorá sa odráža vo všetkom, čo robíme. V čase, keď sa svet rýchlo mení, my ako globálny rodinný podnik chceme nielen poskytovať prvotriedne služby našim zákazníkov, ale aj spojiť sily, aby sme prispeli k prekonaniu sociálnych a environmentálnych výziev, ktorým všetci na celom svete čelíme. K lepšiemu, spolu,“ vysvetľuje Andreas Lamping.

Hellmann Worldwide Logistics preberá PKZ Group

Hellmann Worldwide Logistics má po celom svete zastúpenie sieťou 241 kancelárií v 173 krajinách, s viac ako 19 500 ľuďmi vybaví 20 miliónov zásielok ročne. V roku 2022 dosiahla skupina Hellmann s 13 949 zamestnancami obrat 5 miliárd eur a pokračovala v silnej výkonnosti spoločnosti z posledných rokov v náročných podmienkach na trhu.

Hellmann dokázal zvýšiť svoje celkové tržby o 24 % na 5,0 miliardy eur (2021: 4,1 miliardy eur), ako aj objemy zásielok, ktoré medziročne výrazne vzrástli na takmer 20 miliónov (rok 2021: 18,1 milióna). V položke EBIT sa spoločnosti Hellmann podarilo dosiahnuť nárast o 31 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom, pričom dosiahol výsledok EBIT vo výške 210,8 milióna eur (rok 2021: 160,1 milióna eur).

Zdroj
transport.sk
Editor
VIB
Back to top button