Logistika a skladovanie

GEFCO otvára nový sklad v logistickej zóne Tanger Med

Spoločnosť GEFCO, globálny expert v oblasti multimodálnych riešení dodávateľských reťazcov a európsky logistický líder v automobilovom odvetví, otvorila nový sklad v Maroku. Firma tak podporí expanziu na významný trh, kde operujú niektorí z najväčších svetových poskytovateľov služieb 3PL a priemyslových dodávateľov.

Sklad s plochou 10 000 m² bol otvorený v januári 2021 v rámci logistickej zóny Tanger Med, nazývanej „Medhub,“ považovanej za hlavnú logistickú bránu na európske a africké trhy s viac ako miliardou zákazníkov. Nový sklad umožní Spoločnosti GEFCO ponúknuť kompletnú škálu riešení, vrátane prepravy cez Gibraltarský prieliv a colných služieb. Rovnako rozšíri skladovacie a transportné služby, ktoré už skupina ponúka celému radu zákazníkov, predovšetkým v priemyslovom sektore. Z nového skladu Spoločnosti GEFCO v zóne Tanger Med bude ťažiť viac ako 135 firiem a automobilových dodávateľov, ako sú napríklad PSA, Continental, Faurecia, 3M, Novares a Valeo.

„Ide o vzrušujúcu chvíľu pre logistický sektor v Afrike, predovšetkým v Maghrebu,“ hovorí Sebastien Roger, generálny manažér Spoločnosti GEFCO pre Maroko. „Maroko má výkonnú pracovnú silu, infraštruktúru na svetovej úrovni, napríklad prístav Tanger Med a vďaka strategickej zemepisnej polohe skvelú príležitosť rastu. Naším záväzkom je i naďalej do Maroka investovať a poskytovať zákazníkom v regióne najpružnejšie, najinteligentnejšie a najinovatívnejšie riešenie pre ich podnikanie.“ Nové priestory Spoločnosti GEFCO v Tangeru majú najvyššiu úroveň zabezpečenia, čo zahŕňa okrem iného 20 bezpečnostných kamier zabezpečujúcich nepretržitý dohľad 24/7, najmodernejší hasiaci systém a dve bezpečnostné rampy.

„Logistická zóna Tanger Med ponúka viac ako 200 hektárov plochy, vrátane pripravených skladov pre pokročilé logistické operácie a využíva komplexnú integráciu s prístavom Tanger Med, čo prináša pravidelné týždenné spojenie s viac ako 186 prístavmi po celom svete. Logistická zóna je skvelá voľba pre veľké nadnárodné spoločnosti a logistických operátorov, ktorí chcú optimalizovať svoje logistické operácie a redistribuovať toky tovarov do Afriky, Európy a Ameriky,“ hovorí Rachid Houari, generálny manažér komplexu Medhub. Nový sklad rovnako posilňuje pozíciu Spoločnosti GEFCO v Maghrebu, kľúčové geografické oblasti, kam v posledných rokoch uskutočnila významné strategické investície. V auguste 2018 Spoločnosť GEFCO získala firmu GLT, ktorá sa špecializuje na európsko-marockú prepravu a je popredným prevádzkovateľom prepráv medzi mestami Algeciras a Tanger. V roku 2019 začala spoločnosť GEFCO prepravovať vozidlá firmy Groupe PSA po železnici z výrobného závodu v Kenitre a koncom roku 2020 potom Groupe PSA vytvorila centrálu pre obchod na Pyrenejskom poloostrove a v Maroku.

Vďaka týmto investíciám je GEFCO v súčasnosti lídrom v logistickom odvetví na celom svete a poskytuje multimodálne riešenia prostredníctvom cestnej, námornej i leteckej dopravy, rovnako ako komplexnú automobilovú logistiku, skladovanie, colnú a daňovú správu, recyklovateľné obaly a časovo kritické riešenia pre široké spektrum zákazníkov.

Prečítajte si aj

Back to top button