Logistika a skladovanie

DACHSER Košice rozširuje svoje linky naprieč Európou

DACHSER Košice rozširuje svoje linky naprieč Európou. DACHSER Slovakia posilňuje pôsobenie svojej pobočky v Košiciach.

Poskytovateľ logistických služieb DACHSER Slovakia posilňuje pôsobenie svojej pobočky v Košiciach tým, že rozširuje svoju sieť zbernej služby. Nové obojsmerné denné linky na trase Košice − Poľsko a Košice − Rumunsko vytvárajú spojenie naprieč východnou Európou od Estónska až po Chorvátsko.

Pobočka DACHSER Košice spustila 1.marca 2022 novú dennú linku na trase do a z poľského Rzešova. Vďaka nej bude doručovanie z východného Slovenska do celého Poľska trvať len 24 až 48 hodín. Vzdialenejšie lokality, ako napr. pobočka v Štetíne, budú obslúžené do 72 hodín. „Nové dopravné spojenie pomôže ušetriť čas a náklady, vďaka čomu bude preprava po všetkých stránkach efektívnejšia. Spolupráca pritom nekončí len v Poľsku. V spolupráci s poľskými kolegami z pobočiek DACHSER, táto linka uľahčí aj organizovanie prepráv do a z krajín ako Estónsko, Litva či Lotyšsko,” upresňuje Stanislav Balog, Branch Manager Košice, DACHSER Slovakia.

Stanislav Balog, Branch Manager Košice, DACHSER Slovakia

DACHSER Košice rozširuje svoje linky naprieč Európou

Ďalšia nová linka zbernej služby spoločnosti DACHSER začala fungovať 21. marca 2022. Smeruje na juh a spája Košice s Rumunskom. Spojenie s celkom novou pobočkou, ktorá bola otvorená v januári tohto roku, bude stabilné, v oboch smeroch a na dennej báze. Celá trasa novej linky križuje Maďarsko, Slovinsko a Chorvátsko, pričom cesta do rumunského Aradu nebude trvať dlhšie ako 24 hodín.

„Okrem iného, naše depo bude v Košiciach slúžiť aj ako prekladisko pre zásielky smerujúce na juh, keďže naša pobočka spolupracuje aj s našimi maďarskými kolegami už od 1. septembra 2021. Sprístupnia sa tak nové možnosti, ktoré oslovia potenciálnych zákazníkov a pomôžu k zefektívneniu ich prepráv,”
uvádza Balog.

Prekládky tovarov smerujúcich na juhovýchod Európy predtým zabezpečoval Eurohub v Lozorne. Rovnako aj v tomto prípade využitie pobočky v Košiciach a zavedenie novej linky zahusťuje logistickú sieť. A prispieva tak k zvýšeniu efektívnosti prepravy s ohľadom na čas, peniaze a ekológiu.

Vrátane dennej linky na trase Lozorno − Budapešť, ktorá bola spustená 1. februára 2022, tak logistická spoločnosť DACHSER Slovakia v priebehu tohto roka rozšírila svoju sieť zbernej služby už o tri nové linky a skompletizovala tak tranzitný koridor spájajúci regióny severovýchodnej a juhovýchodnej Európy.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button